Чембърлейн напусна, на негово място се появи Морено.

Соланке замени Фирмино.

62′

Ловрен се намеси в много важен момент! Сане беше изведен в наказателното поле, германецът опита да пусне подаване към връхлитащия фронтално срещу вратата Де Бройне, но Ловрен успя с шпагат да застане на пътя на топката.

60′

Играчите на Ливърпул изпаднаха в глуха защита, а натискът на Сити става все по-осезаем, но въпреки това чисти голови положения пред вратата на Кариус липсват.

57′

Стърлинг замени Гюндоган.

55′

Натискът на гостите се услива, а в редиците на Ливърпул се забелязва паника.

53′

Принудителна смяна - Салах напусна терена заради контузия, Вайналдум се появи на негово място.

52′

Добра атака на "гражданите" изведе Сане зад защитата на Ливърпул, но германецът не успя да отиграе добре топката и стреля неточно.

49′

Гостите от Сити натикаха съперника в половината му в първите минути на втората част, но въпреки това отборът на Гуардиола за момента не успява да създаде голово положение.

45′

Начало на второто полувреме.

45+3′

Край на първото полувреме.

45+2′

Жълт картон за Отаменди.

40′

Мане успя да пробие отляво в наказателното поле, но подаването му към Фирмино, който чакаше пред вратарското поле, беше пресечено в последния момент.

37′

Ливърпул е абсолютен господар на терена, докато футболистите на Гуардиола не знаят къде се намират, особено след като получиха втори гол.

31′

ГООООЛЛЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Садио Мане бележи с глава за 3:0, възползвайки се от перфектно центриране на Салах!

27′

Домакините играят с още по-голямо самочувствие и след втория гол успяха да пренесат трайно събитията в половината на "гражданите".

20′

ГОООЛЛЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Чембърлейн покачва на 2:0, след като изстреля бомба извън наказателното поле!

14′

Сити можеше да изравни бързо! Контраатака започнала от Давид Силва намери Лирой Сане, който напредна към наказателното поле, но ударът му дъгата мина до лявата греда на Кариус!

12′

ГООООЛЛЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Убийствена контратака преминала през Салах и Фирмино, завърши с голов удар на египтянина, който се възползва от лошо изчистена топка в наказателното поле - 1:0!

9′

Чембърлейн проби отдясно и центрира към Фирмино, но Компани беше заел по-добра позиция и изчисти топката с глава.

5′

По-активно начало за гостите от Сити, които се настаниха в половината на съперника.

1′

Юрген Клоп Пеп Гуардиола
22. Миньоле 1. Браво
2. Клайн 3. Данило
5. Вайналдум 5. Стоунс
18. Морено 7. Стърлинг
28. Ингс 18. Делф
29. Соланке 20. Б. Силва
63. Мастерсон 35. Зинченко

Ливърпул приема Манчестър Сити в първа среща от 1/4-финалите на Шампионска лига. Двубоят на стадион "Анфийлд" започва в 21:45 часа.

Домакините са доста уверени преди този мач, но имат изключително сериозни проблеми в защита, тъй като Матип е аут до края на сезона, а Клаван и Гомес са аут от групата заради травми.

На практика Юрген Клоп остава само с двама централни бранители за днешната среща - Ван Дайк и Ловрен, и ако някой от тях се контузи, тогава ще стане лошо за "мърсисайдци".

За съжаление на германския специалист и Лалана няма да бъде на линия за днешната среща заради разтежението, което получи срещу Кристъл Палас и което все още трябва да лекува.

Снимка 270711

Другият отсъстващ е Джан, който едва ли ще се възстанови навреме от проблемите си в гърба и също ще пропусне днешната среща за домакините.

В Манчестър Сити също има неприятни новини в следствие на контузии и Кун Агуеро е аут за срещата, което без съмнение е голям удар за Гуардиола. Делф и Стоунс обаче отново са на линия, след като проблемите им с травми вече са зад гърба им.

Манчестър Сити без Серхио Агуеро срещу Ливърпул

Ман Сити без основен футболист срещу Ливърпул

Двата тима се изправят в първи четвъртфинал в Шампионската лига утре вечер

Менди е вторият отсъстващ освен Кун, като и той страда от травма.

Двата тима са се срещали до момента 179 пъти във всички турнири, но никога не са играли един срещу друг в мач от евротурнирите, така че този сблъсък без никакво съмнение е исторически.

Юрген Клоп е спечелил 5 мача срещу Пеп Гуардиола във всички турнири, колкото не е печелил никой друг мениджър в света.

Снимка 270704

До момента Ливърпул е най-резултатният тим в Шампионска лига със своите 28 гола до момента, като най-резултатният английски тим по време на целия турнир е Манчестър Юнайтед с 32 гола от сезон 2002-03.