Ливърпул и Наполи не се победиха в мач от група "Е" на Шампионската лига, завършвайки 1:1. Попаденията в срещата вкараха Дрис Мертенс и Деян Ловрен.

Валенсия и Челси завършиха наравно 2:2

Валенсия и Челси не излъчиха победител

Двата тима са с по осем точки

В 21-ата минута Дрис Мертенс откри резултата на "Анфийлд". Белгиецът спечели въздушен двубой в центъра на терена срещу Върджил ван Дайк, холандецът се озова на тревата, но играта продължи. Ди Лоренцо пусна страхотен пас към Мертенс, който вкара много технично попадение в далечния ъгъл на вратата, пазена от Алисон.

В добавеното време на първата част Юрген Клоп получи жълт картон за невъздържана реакция.

В 55-ата минута стражът на Наполи Алекс Мерет изпусна топката след центриране на Хендерсън, Фирмино веднага опита удар към врата, но Кулибали изчисти от голлинията

Изравнителното попадение за "червените" дойде в 65-ата минута, а негов автор стана Деян Ловрен. Хърватинът засече с глава центриране на Джеймс Милнър от корнер и вкара за 1:1. Италианците имаха претенции за нарушение на Ловрен срещу Мертенс и ситуацията мина проверка през видео асистент рефера.

Ливърпул е на първата позиция в групата с 10 точки, а Наполи са втори с 9. В другия мач Залцбург победи Генк с 4:1 като гост.

Барселона победи Борусия (Дортмунд) с 3:1