Барселона победи Борусия (Дортмунд) с 3:1 в пети мач от група "F" на Шампионската лига. С успеха каталунците си гарантиха първото място в групата и продължаването на 1/8-финалите.

Барселона - Борусия (Дортмунд) 3:1, Санчо бележи за гостите

Главен съдия на срещата е Клеман Тюрпен

Още във втората минута се наложи на Юмтити да избие топката почти от голлинията, след като Иван Ракитич сбърка. След това Барселона се настани в половината на германците, но хаотичните действия на тима на Ернесто Валверде не успяваха да създадат опасна ситуация пред Бюрки. В 22-ата минута попадение на Луис Суарес правилно бе отменено заради засада.

Снимка 454863

Източник: EPA/БГНЕС

В 26-ата минута Усман Дембеле за пореден път се контузи и бе заменен от своя сънародник Антоан Гризман.

Три минути по-късно бившият играч на Атлетико (Мадрид) подаде към Лионел Меси, който с едно докосване прати топката към Луис Суарес и уругваецът откри резултата.

Снимка 454861

Четири минути по-късно Матс Хумелс допусна груба грешка, която доведе до втори гол във вратата на Бюрки. Този път негов автор стана Лионел Меси, а Суарес му асистира.

Снимка 454859

В 43-ата минута Ашраф Хакими опита да изненада Марк-Андре тер Щеген с изстрел от дистанция, но той бе доста неточен.

Малко след подновяването на играта Лионел Меси получи жълт картон за симулация. Аржентинецът падна в наказателното поле, но веднага се изправи и показа, че няма нарушение срещу него, въпреки това Клеман Тюрпен го предупреди официално. В 59-ата минута Тер Щеген се намеси подобоващо след изстрел на Юлиан Бранд. Седем минути по-късно Меси надскочи Пишчек и стреля с глава, но не намери очертанията на вратата. Минута по-късно резултатът вече бе 3:0, след като и третото острие на каталунците се разписа. Гризман получи страхотно дълго подаване от Меси, изпревари Пишчек и с диагонален изстрел прати топката в мрежата на Бюрки.

В 75-ата минута Барселона получи правото да изпълни свободен удар. Зад топката, разбира се, застана Лионел Меси, който удари горната греда с шута си.

В 76-ата минута Джейдън Санчо вкара почетното попадение за Борусия. Младокът имаше време да овладее топката, да си я нагласи и с плътен шут да я изпрати в мрежата на Тер Щеген. Десетина минути по-късно отново Санчо стреля от границата на наказателното поле, но германският страж на каталунците се разтегна максимално и топката стигна само до гредата.