Ливърпул нямаше проблеми, както и се очакваше, в мача срещу Марибор на "Анфийлд" от група "Е" на Шампионска лига. Мърсисайдци бяха разгромили насред Словения своя съперник със 7:0, така че въпросителната днес бе дали този резултат може да се повтори.

Е, не се получи, а може да се отчете като изненада и фактът, че гостите удържаха 0:0 цяло полувреме. През първите 45 минути Ливърпул така и не намери очертанията на вратата, макар че тотално доминираше и имаше своите шансове, но Салах и най-вече Фирмино се скъсаха да пропускат.

Севиля си върна частично на Спартак (Москва) - 2:1

Испанците с важни 3 точки, Попето влезе като резерва

През втората част домакините коригираха набързо мерника си.

Това доведе до гол на Салах в 49-ата минута, а малко по-късно Милнър пропусна дузпа.

До края на срещата Емре Джан вкара за 2:0 в 64-ата минута, а в добавеното време на срещата Даниел Стъридж фиксира класическия резултат.

В групата Ливърпул е лидер с 8 точки, на втората позиция е Севиля със 7, Спартак (Москва) е с 5, а  Марибор заема последната позиция с 1 точка.