Вайналдум сменя Робъртсън.

45′

Играта е подновена.

45+5′

Първото полувреме започна по мечтан начин за отбора на домакините. Ливърпул излезе напред в резултата преди да са изминали и 10 игрови минути.

Предвид сериозния пасив, който съставът има да заличава, това бе отлична новина за тима, както и за всички фенове на мърсисайдци, подкрепящи любимците си на "Анфийлд".

Резултатът бе открит от Дивок Ориги, който се разписа пред опразнената пред себе си врата. Това стана възможно след грешка на Жорди Алба, след която топката стигна до Джордан Хендерсън. Той стреля, Тер Щеген изби, но при добавката на Ориги нямаше какво да стори и домакините получиха това, което по всяка вероятност са искали - ранно предимство в резултата.

Само няколко минути след откриващото попадение, Мане можеше да вкара и втори гол за Ливърпул, но бе спрян от снажните защитници на каталунците малко преди да стреля.

Далечни изстрели на Милнър и Хендерсън белязаха следващите интересни моменти пред вратата на Барса.

В същото време каталунците отговориха с чудесно извеждане на Коутиньо и добър негов завършващ изстрел, който обаче бе спасен от Алисон.

На два пъти стражът на Ливърпул отново трябваше да демонстрира класата си, като в единия случай успя да спре шут от средна дистанция на Алба, който изглеждаше устремен към това да изкупи вината си от получения гол във вратата на тима му.

За щастие на вратаря на мърсисайдци, изстрелите на Лионел Меси минаваха все така встрани от целта, като оставаха на сантиметри от истината.

Реферът Чакър позволи малко по-груба от обичайната игра, като на няколко пъти изглеждаше, че може да се стигне до сериозни контузии, но Хендерсън и Робъртсън все пак успяха да стиснат зъби и да продължат участието си в мача.

45+4′

Почивка.

45+3′

Меси шутира!

Отново покрай вратата на Алисон.

Късмет за вратаря на домакините.

Снимка 422086

45+1′

Жълт картон за Бускетс.

42′

Изстрел на Робъртсън от далечна дистанция!

Топката преминава встрани от вратата на Тер Щеген.

Атаките на Ливърпул зачестиха в края на полувремето.

39′

В този реванш се справя далеч по-добре Ван Дайк със своите задачи на терена.

Поне до този момент на сблъсъка.

Снимка 422084

35′

Фаул на Видал срещу Милнър.

Футболистите на Ливърпул претендират, че състезателят на съперника трябва да бъде официално предупреден.

Съдията не е на същото мнение.

33′

Неприятен момент за Хендерсън.

Той изглежда получи травма.

Наложи се намеса на медицинския екип.

Капитанът на мърсисайдци все пак се завръща в игра.

30′

Засада на Суарес, след пас на Меси.

28′

Очевидно не е доволен Валверде от случващото се.

Въпреки това се старае да демонстрира спокойствие специалистът.

Снимка 422080

27′

Вече в няколко отделни епизода от двубоя Мане се връща в защита и изнася топката напред.

Показва завидна непримиримост и характер състезателят на домакините.

Снимка 422077

24′

Мощен диагонален изстрел на Робъртсън!

Вратарят видя топката на късен етап от летежа й, но въпреки това реагира своевременно.