Новият шампион в Испания Барселона загуби с 0:2 гостуването си на Селта в мач от 36-ия кръг на Ла Лига. "Каталунците" излязоха с много резерви, като треньорът Ернесто Валверде бе дал почивка на основните си играчи преди реванша в Шампионската лига срещу Ливърпул.

Макси Гомес (67) и Яго Аспас (88-дузпа) зарадваха феновете на "Балаидос". Трите точки тази вечер почти сигурно гарантиран на Селта елитен футбол и през следващия сезон.

Във 2-ата минута Боатенг имаше отличен шанс да се разпише, но не се ориентира добре и бе затворен от Рубен. Малко след това Усман Дембеле получи контузия и бе заменен.

Снимка 421543

Първото полувреме премина на по-бавни обороти. В 40-ата минута вратарят на домакините изби опасен удар на Муса Ваг.

Втората част обаче бе далеч по-динамична. Домакините тръгнаха да търсят победата. В 50-ата минута Кабрал стреля с глава след корнер, Силесен изпусна топката и Нестор Араухо вкара. След намесата на ВАР попадението бе отменено заради засада.

В 64-ата минута Силесен улови удар с глава на Гомес. Три минути след това уругвайският нападател стреля от въздуха след центриране на Будебуз и вкара страхотен гол за 1:0.

В 88-ата минута след консултация с ВАР съдията посочи бялата точка за игра с ръка на Ваг. Яго Аспас не остави шансове на Силесен за крайното 2:0.