Ливърпул постигна истински подвиг, след като успя да елиминира Барселона на полуфиналите в Шампионската лига, въпреки че след първия мач между двата тима изоставаше с три чисти гола пасив.

Битката на митичния "Анфийлд" завърши при мечтаното за домакините 4:0, което ще остане като едно от най-големите разочарования за каталунците в Лигата.

В същото време за победителите успехът е изключителен, като бе регистриран без лидерите на отбора Мохамед Салах и Роберто Фирмино.

Снимка 422089

Източник: UEFA.com

През уикенда английският гранд записа драматична победа с 3:2 като гост на Нюкасъл, който ги остави в битката за първото място във Висшата лига. Мърсисайдци обаче платиха много скъпо за успеха. Лошата новина за мениджъра Юрген Клоп бе контузията, която получи Мохамед Салах. Египтянинът получи удар в главата и остана извън сметките на "червените" за мача тази вечер. Роберто Фирмино също гледа двубоя отстрани, поради получена травма.

С голове на Ориги и Вайналдум обаче, разписали се по два пъти в мача, Ливърпул постигна невъзможното и ще играе във финала на Шампионската лига.

Снимка 422092

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ливърпул - Барселона 4:0! Тотален шок за каталунците!

Досега "блаугранас" нямаха загуба в тазгодишното издание на Шампионската лига

Първото полувреме започна по мечтан начин за отбора на домакините. Ливърпул излезе напред в резултата преди да са изминали и 10 игрови минути.

Предвид сериозния пасив, който съставът има да заличава, това бе отлична новина за тима, както и за всички фенове на мърсисайдци, подкрепящи любимците си на "Анфийлд".

Резултатът бе открит от Дивок Ориги, който се разписа пред опразнената пред себе си врата. Това стана възможно след грешка на Жорди Алба, след която топката стигна до Джордан Хендерсън. Той стреля, Тер Щеген изби, но при добавката на Ориги нямаше какво да стори и домакините получиха това, което по всяка вероятност са искали - ранно предимство в резултата.

Снимка 422079

Само няколко минути след откриващото попадение, Мане можеше да вкара и втори гол за Ливърпул, но бе спрян от снажните защитници на каталунците малко преди да стреля.

Далечни изстрели на Милнър и Хендерсън белязаха следващите интересни моменти пред вратата на Барса.

В същото време каталунците отговориха с чудесно извеждане на Коутиньо и добър негов завършващ изстрел, който бе спасен от Алисон.

На два пъти стражът на Ливърпул отново трябваше да демонстрира класата си, като в единия случай успя да спре шут от средна дистанция на Алба, който изглеждаше устремен към това да изкупи вината си от получения гол във вратата на тима му.

Снимка 422084

За щастие на вратаря на мърсисайдци, изстрелите на Лионел Меси минаваха все така встрани от целта, като оставаха на сантиметри от истината.

Реферът Чакър позволи малко по-груба от обичайната игра, като на няколко пъти изглеждаше, че може да се стигне до сериозни контузии, но Хендерсън и Робъртсън все пак успяха да стиснат зъби и да продължат участието си в мача.

Снимка 422087

През второто полувреме на терена се появи Жоржиньо Вайналдум, който замени контузения Робъртсън.

Едва ли и Клоп е вярвал, че тази промяна ще има чак такъв ефект върху двубоя, като между 54-ата и 56-ата минута именно влезлият като резерва състезател вкара два гола във вратата на Тер Щеген и заличи аванса на каталунците от първия мач.

Снимка 422090

Той бе точен при добър пас към него на скорост 9 минути след почивката, а само 120 секунди след това засече центриране на Шакири с глава за 3:0, шокирайки всички в тима на съперника.

Единадесет минути преди края на редовното време невъзможното стана факт, като Трент Александър-Арнолд изпълни бързо корнер в полза на "червените", Ориги остана непокрит и прати топката в мрежата за 4:0!

Така за първи път в мача Ливърпул излезе напред в резултата.

Снимка 422082

Нова промяна не беше регистрирана, което означаваше само едно - Ливърпул е първият финалист в Шампионската лига за сезона!

Досега каталунците нямаха загуба в тазгодишното издание на турнира.