Левски стана първият български отбор, който достигна до груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир - този на Шампионската лига. Това стана факт, след като възпитаниците на Станимир Стоилов завършиха наравно 2:2 като гост на италианския Киево в реванша от третия предварителен кръг на надпреварата пред около 25 хиляди зрители на "Марк Антонио Бентегоди" и с общ резултат 4:2 преодоля и последното препятствие по пътя си.

"Сините" изиграха със самочувствие и деветдесетте минути от реванша, като не само не пазеха аванса си от два гола от първия мач, а непрестанно атакуваха и притесняваха стража на Киево Винченцо Сичиняно. В началните минути се усещаше известно напрежение пред Георги Петков, което премина след първия четвърт час и в крайна сметка защитата ни се справи отлично с непрестанните центрирания на италианците.

Домакините достигнаха едва до една единствена по-опасна ситуация през първата част, при която стражът на Левски успя да спаси след изстрел с глава на Амаури. От своя страна българският шампион отправи няколко точни удара, при един от които Сичиняно капитулира - след подаване на Бардон, Димитър Телкийски овладя топката на точката на дузпата, обърна се и с точен изстрел прати кълбото в мрежата.

Този гол успокои "сините" и те достигнаха до още няколко опасни положения, при които Домовчийски и Седрик Бардон пропуснаха. Втората част започна изключително интригуващо - в първата си атака към вратата на италианския тим Левски достигна до ново попадение, чийто автор беше Седрик Бардон с изстрел от границата на наказателното поле. В буквално ответното си попадение Киево  получи право да изпълни корнер и след неговото изпълнение Амаури надскочи Томашич и намали - 1:2.

В продължение на около десет минути домакините натиснаха и бяха на косъм от втори гол, но на два пъти Георги Петков се намеси блестящо след удари на Амаури и отново успокои играта. До края Левски имаше и превъзходство по отношение владеенето на топката, но вместо да достигне до нов гол, допусна такъв при единствената по-опасна атака на Киево.

Амаури отново изпревари Томашич след центриране и отблизо с шпагат прати топката в мрежата за 2:2. В заключителните минути на срещата нервите на двата отбора не издържаха и Салваторе Лана получи червен картон за удар без топка срещу Станислав Ангелов. От своя страна и Лусио Вагнер се записа в тефтера на Батища, след като разкара топката при спряна игра и с това си извади втори жълт картон.

По този начин Левски с общ резултат от двата мача 4:2 преодоля италианския си съперник и записа нова страница в историята на родния футбол, след като стана първият роден отбор, достигнал до тази фаза на надпреварата.