Германският РБ Лайпциг постигна първа победа в тазгодишното издание от груповата фаза на Шампионската лига. "Биковете" стартираха уверено в своята група G, след като спечелиха гостуването си на Йънг Бойс с 3:1.

Възпитаниците на Марко Розе поведоха след само 180 секунди футбол в Берн, след като Давид Раум асистира за попадението на Симакан. Домакините намериха сили да възстановят паритета още до паузата, когато Елия направя 1:1.

РБ Лайпциг подсигури трите точки в последните двадесет минути от международното футболно съперничество. Шлагер разочарова своите сънародници за 1:2 в 73-ата, а точка на спора сложи словака Шешко във втората минута от добавеното време.

Припомняме, че в групата на гореспоменатите клубове са още Цървена звезда и актуалният носител на трофея в Шампионската лига - Манчестър Сити.

Милан - Нюкасъл 0:0 в Шампионска лига

Нюкасъл се завърна в ШЛ с равенство срещу Милан в "Групата на смъртта"