Група "А" предложи един от най-вълнуващите двубои в Шампионската лига през този сезон. Манчестър Юнайтед пропиля преднината си като гост на Копенхаген и загуби с 3:4 в четвъртия кръг от груповата фаза.

Мачът започна по най-добрия възможен начин за "дяволите", след като Расмус Хойлунд два пъти беше на правилното място и на два пъти разтърси мрежата на домакините, за да даде преднина на Юнайтед с 2:0.

Снимка 641232

Източник: Gettyimages

В 42-рата минута Маркъс Рашфорд получи червен картон и всичко тръгна ужасно за гостите. Копенхаген успя да изравни още до почивката след попадения на Елиунуси (45') и Гонславеш от дузпа (45+4').

Снимка 641236

Въпреки това Бруно Фернандеш отново изведе гостите напред след попадение от дузпа в 69-а минута, но Копенхаген се втурна в атаки в последните минути. Така се стигна до 83-ата минута, когато Легарер изравни, а 4 минути по-късно изгря и звездата на 17-годишният Барджи, който шокира "дяволите" и оформи крайното 4:3.

Байерн (Мюнхен) е първи в групата с 12 точки, Копенхаген и Галатасарай имат по четири, а Юнайтед е последен с три точки. За хората на Тен Хаг предстои гостуване на Галатасарай и домакинство на Байерн.