Отборът на Байерн си осигури място на осминафиналите в Шампионската ига след успех с 2:1 над Галатасарай в предварителна група А на турнира.

Английският нападател Хари Кейн отново бе големият герой, като вкара и двата гола за успеха на баварците, които вече имат 4 победи от 4 мача през този сезон и са недостижими на върха в групата.

Баварците имаха серия от 16 поредни победи в груповата фаза на Шампионската лига и 37 мача без поражение в групите на турнира. Галатасарай обаче удържаше Хари Кейн и компания цели 80 минути.

В заключителните минути Кейн се развилня. Новото попълнение на Байерн откри в 80-ата минута. Попадението първоначално бе отменено за засада, но след преглеждане с ВАР, бе зачетено. Пет минути след това Кейн вкара втори гол във вратата на турците, като засече отблизо пас на Тел.

В добавеното време Галатасарай върна един гол. Дълго подаване на Серджо Оливейра изведе Седрик Бакамбу, който с удар в далечния ъгъл направи 2:1.

До края обаче нямаше време и възможности за Галатасарай да стигне до нещо повече.

В Байерн са недоволни: Критиките към Тухел не спират