Италианският гранд Милан обяви привличането на младежкия национал на Швейцария Закари Атекаме. Досегашният му клуб Йънг Бойс Берн ще прибере около около 10 милиона евро по непотвърдена информация от медиите.за десния защитник.
Атекаме пристига при "росонерите" ден след сделката за плеймекъра Ардон Яшари за 36 милиона евро. Яшари е продукт на отбора на Люцерн, но пристига в Милан от белгийския ФК Брюж.
Милан завърши на 8-о място през миналата година в Серия А и пропусна възможността да се класира за какъвто и да е европейски клубен турнир. Атекаме пък игра във всичките осем мача на Йънг Бойс в Шампионската лига миналата година, но не успя да помогне кой знае колко, тъй като те паднаха във всичките срещи и остана последен.
Милан пък завърши 13-и в единната група на турнира и беше отстранен от Фейенорд (Ротердам).
Атакаме е освободен като юноша от Сервет Женева и до преди 15 месеца играеше във втора швейцарска дивизия за отбора на Ксамакс Нюшател.