Отборът на Барселона надигра БАТЕ (Борисов) в трета и за двата тима среща от Група "Е" на Шампионската лига.

Каталунците се наложиха с 2:0, след две попадения на Иван Ракитич през второто полувреме.

За някои изненадващо, за други по-скоро не, но през първата част, въпреки впечатляващия (дори без Меси) атакуващ потенциал на тима на гостите, до попадение в тяхна полза не се стигна.

Не че Барселона не опита шанса си, но в няколко отделни случая просто спортното щастие не бе на страната на каталунците, като топката отказваше да навести мрежата.

В отделни епизоди от играта пък избраната от наставника на домакините постройка се оказваше акуратно позиционирана в защита, отблъсквайки акциите на Суарес и Неймар.

Имаше и известно напрежение на терена, като в следствие от това бяха показани няколко официални предупреждения, включително на Бускетс и Алвеш.

През второто полувреме всичко си "дойде на мястото", като само 3 минути след подновяването на играта Иван Ракитич бе в прегръдките на съотборниците си, разписвайки се за 0:1.

Отново той бе точен и в 65-ата минута, оформяйки крайното 0:2, а и доказвайки че има защо да е един от несменяемите титуляри в състава на Луис Енрике.

Във временното класиране каталунците са лидери, с две победи и равенство и общ актив от 7 пункта. БАТЕ разполага с 3 точки и заема третото място.

Нападателят на Барселона Луис Суарес бе изправен пред личен рекорд днес. Суарес никога не беше вкарвал гол в четири поредни мача в Шампионската лига.

Уругваецът обаче бе отбелязал попадения в последните си три мача в Лигата и тази вечер имаше идеалния шанс да порази вратата на БАТЕ. Това обаче така и не се случи.

Ето и как изглеждаше стартовият състав на Барселона: Тер Щеген, Алвеш, Пике, Алба, Бартра, Масчерано, Бускетс, Роберто, Суарес, Неймар, Мунир