Борусия (Дортмунд) победи с 2:1 Бешикташ като гост. Срещата бе от група "С" на Шампионската лига. Точни за "жълто-черните" бяха Джуд Белингам (22) и Ерлинг Холанд (45+3), докато Франсиско Монтеро (90+5) се разписа за "черните орли".

В 6-ата минута Кобел спаси вратата си от сигурен гол. Батшуай получи пред наказателното поле и насочи в горния десен ъгъл, но стражът се справи и изби в корнер.

Постепенно гостите изравниха играта и в 22-ата минута поведоха. Мюние намери Белингам в наказателното поле. Английският национал стреля в близкия ъгъл и след неумела намеса на вратаря вкара за 0:1.

Снимка 546626

Малко след това Холанд получи отличен пас от Ройс, с който и вратарят бе елиминиран, но стреля в аут.

В продължението на първата част Ройс отправи коварен шут от пряк свободен удар, но Дестаноглу изби в корнер.

В третата минута на добавеното време Борусия вкара втори гол. Белингам се справи с Велитон отдясно, нахлу в наказателното поле и намери Холанд, който този път не сбърка.

В началото на втората част шут на Гезал от далечна дистанция мина над вратата. В 59-ата минута Батшуай засече с глава центриране на Ларин, но Кобел улови.

В 67-ата минута Холанд намери Белингам пред наказателното поле. Халфът се справи с трима защитници в бяло и отправи удар от близка дистанция, който Дестаноглу отрази. Миг по-късно Батшуай се озова очи в очи с Кобел, но швейцарецът успя да избие.

Снимка 546624

В добавеното време на мача Кнауф пропусна от отлична позиция да направи резултата класически. Младокът прати топката в греда от 3-4 метра. В 5-ата минута на продължението Франсиско Монтеро с глава отблизо вкара за 1:2.