90′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Джузепе Меаца", гр. Милано, Италия Зрители:
90′

Двубоят завърши. Интер спечели с 1:0 и с общ резултат 3:0 се класира на финала в Шампионската лига.

79′

Барела влезе в конфликт с Тонали и е наказан.

79′

Сандро Тонали също е декориран в жълто.

76′

Стефано Пиоли търси промени. Пуска Ориги вместо Диас.

76′

Месиас отстъпва мястото си на Салемакерс.

73′

Лаутаро Мартинес открива за Интер и на практика класира "нерадзурите" на финала в Шампионската лига. Заслуга за попадението имаше и Ромелу Лукаку, който подаде на своя съотборник-

66′

Един Джеко напуска игра, заменен е от Ромелу Лукаку.

66′

Симоне Индзаги почти изцяло промени атаката на Интер.

56′

Малик Тиао получава първия жълт картон в срещата за нарушение срещу Лаутаро Мартинес.

50′

Интер отново е по-опасният отбор в началото на втората част.

45′

Вторите 45 минути стартираха. Без промени в двата състава с изключение на принудителната смяна на Мхитарян.

45′

Изключително интересното първо полувреме завърши. Двата тима не успяха да си отбележат гол, но това не намялава стойността на видяното на "Джезепе Меаца".

44′

Хенрих Мхитарян е принудително заменен от Марсело Брозович поради контузия.

41′

Нов шанс за Интер. Лаутаро Мартинес стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но над вратата.

39′

Фантастично спасяване на Майк Менян след статично положение пред вратата на Милан. Центрираната топка беше отклонена от Един Джеко, но французинът спаси.

38′

Рафаел Леао напомни за себе си, но дори и да се беше разписал попадение нямаше да бъде зачетено заради игра с ръка на португалската звезда.

32′

Дъмфрис пострада след съприкосновение с Тео Ернандес и получава медицинска помощ.

30′

Рафаел Леао е незабележим на терена, но оказва своето влияние дори и с присъствието си.

25′

Бърза атака на Интер завърши с подаване на Дензъл Дъмфрис към Лаутаро Мартинес, но отбраната на Милан се справи.

23′

Хенрих Мхитарян отправи два удара в една атака.

15′

Играта се пренесе в центъра и нищо интересно не се случва.

13′

Майк Менян показа класа след удар отблизо на Барела. Дори и да не се беше намесил добре, гол нямаше да има, тъй като реферът вдигна засада при организацията на атаката на Интер.

11′

Страхотна възможност пред Милан да открие резултата след удар на Браим Диас, но Онана спаси. До положението се стигна след сърцата игра на Сандро Тонали.

5′

Милан показа зъби чрез  удар от далечна дистанция на Тео Ернандес. Изстреляната от 40 метра топка прелетя над гредата.

3′

Интер изглежда по-опасният отбор в началните минути, като се хвърли в атака. Николо Барела отправи първия опасен удар в мача.

1′

Двубоят в Милано стартира, след като реферът Клеман Тюрпен даде начален сигнал. Любопитното е, че французинът днес празнува своя 41-и рожден ден и ще го посрещне по отличен начин - като ръководи голямо дерби.

5. Роберто Гялардини 83. Антонио Миранте

Интер се изправя срещу Милан реваншa от полуфиналите на Шампионска лига. Срещата на стадион "Джузепе Меаца" започва в 22:00 часа и ще бъде излъчена на живо по MAX Sport 3, като "нерадзурите" спечелиха първия мач преди седмица с 2:0.

През уикенда лошите резултати за Милан продължиха с поражение от 0:2 от Специя. Тази загуба оставя тимът на четири точки от Топ 4 в италианската Сериа А, която вече изглежда заформена в крайния си вид.

Уволняват Пиоли и Малдини, ако Милан отпадне от Шампионска лига?

Тимът има 1 победа в последните си 5 мача

Интер пък срази Сасуоло с 4:2 и влезе във форма в точния момент. Това бе пета поредна победа за "нерадзурите" в първенството и общо седма във всички турнири. Тимът изпревари Лацио на третата позиция и се нуждае от още четири точки, в оставащите три срещи, за да затвърди участието си в Шампионска лига и през следващия сезон.

Рафаел Леао, който заради травма пропусна първия полуфинал, вече е здрав и би трябвало да вземе участие в дуела. В негово лице тифозите на "Дявола" виждат човека, който може да ги класира на финала. Тимът обаче загуби Исмаел Бенасер, който се контузи.

Симоне Индзаги: Не се смятаме за финалисти