В осминафинал-реванш от Шампионската лига Реал (Мадрид) загуби с 1:2 от италианския Рома и с общ резултат 2:4 отпадна от надпреварата.
Попаденията паднаха през втората част на срещата. За гостите се разписаха Тадей и Вучинич, а за Реал (Мадрид) надеждите успя да върне Раул. За съжаление на привържениците на домакините това не беше достатъчно.
В началото на срещата домакините се опитаха да наложат лек натиск към вратата на Рома, но той не даде резултат. В 6-ата минута гостите пропуснаха възможност да реализират, след като при центриране от корнер Акуилани не уцели добре топката.
Малко по-късно Тоти опита опасен удар, но не сполучи. Първото сериозно положение пред вратата на Рома бе в 17-ата минута, когато след пряк свободен удар изпълнен от Баптища бе избит със сетни сили от Дони.
В следващата атака Акуилани стреля от 20 метра, но параболичният му удар срещна страничната греда на Касияс, при повторния опит стражът на Реал (Мадрид) изби в корнер нов удар на полузащитника.
До края на полувремето пропуски направиха Баптища от Реал (Мадрид) и Акуилани от Рома.
През втората част играта бе равностойна, но първата опасност сътвори Жулио Баптища в 48-ата минута, след като нацели гредата с красив шут от пряк свободен удар. След десет минути Диара стреля опасно, но Дони успя да спаси.
В 66-ата минута малко след като се появи на терена Вучинич нацели гредата зад Касияс. Черногорецът с плътен шут удари напречната греда.
Глупаво нарушение на Пепе остави футболистите на Реал в намален състав. Бранителят фаулира Вучинич на границата на наказателното поле. Последва втори жълт картон за футболиста и той напусна терена.
Така дойде 73-ата минута, когато Родриго Тадей откри резултата, след като получи кълбото отдясно, надскочи бранител и откри. Все пак след две минути Раул възстанови равенството, след като останаха съмнения за засада, страничният рефер не маркира такава и нападателят изравни.
Последва натиск на Реал (Мадрид), но гол не падаше. Оголили защитния си вал домакините допуснаха нов гол. Вучинич вкара втори гол във вратата на Касияс, след като с глава промуши кълбото във мрежата на домакините и прати Рома на четвъртфинал.
РЕАЛ МАДРИД - РОМА 1:2 (в първия мач 1:2)
0:1 Тадей 73, 1:1 Раул 75, 1:2 Вучинич 90
РЕАЛ (МАДРИД) : Касияс, Мичел Салгадо (65-Торес), Пепе, Канаваро, Хайнце, Диара (61-Дренте), Гаго, Гути, Баптища, Раул, Робиньо
РОМА: Дони, Сисиньо, Жуан, Мексес, Тонето, Акилани, Де Роси, Перота (76 - Пизаро), Мансини (65-Вучинич), Тоти, Тадей
Мадрид, "Сантяго Бернабеу"
Съдия: Кирос Васарас (Гърция)
Жълти Картони: Хайнце, Пепе, Робиньо, Гути (Реал) ; Тадей, Де Роси, Перота, Сисиньо, Тонето, Акуилани (Рома)
Червен картон: Пепе (Реал)
ОБЕКТИВЕН
на 05.03.2008 в 23:52:14 #504lustig тука в България, спасение нема братко... Бг футбола умре отдавна..
РецидивистЪт
на 05.03.2008 в 23:51:56 #503kanar@@@@@ Регистриран на: 05.03.2008, 11:19 Пуснато на: 06.03.2008, 01:48 милане, романтиката я търси в Юнайтед или Барса, там атрактивния и привлекателен футбол е на мода от оста време. За тактика говорим за жабите вече... Похвално за Рома, че не са много много жабарски отбор се пак ================================================ Комерсиалността я търсете в Ман Ю и Барса, РОМАНТИКАТА оставете на ЛИВЪРПУЛ...!!!

kanar@@@@@
на 05.03.2008 в 23:51:42 #502ACMilan, е и миналата година видяхме 7-1 за "комерса"
А и Челси колкото и селекция да е, те пак ще си играят дървено, така, че не ги слагай там 
ОБЕКТИВЕН
на 05.03.2008 в 23:50:39 #501JUVEGRANDE
ей тва е коментар,
ей тва е тифоз!!!
Pisatel
на 05.03.2008 в 23:50:34 #500ACMilan, достатъчно "голям" съм и знам за какво става въпрос. Финал играят отборите които стигнат дотам, а не Рома и Милан, защото играели "романтично". Първо, че аз сигурно имам други определения за романтика (както всеки друг човек има собствени..)
kanar@@@@@
на 05.03.2008 в 23:50:04 #499абре, кви са тия гнусотии за поставени/ непоставени отбори. Няма ли да е недирижиран жребия????
lustig
на 05.03.2008 в 23:48:50 #498ОБЕКТИВЕН нормално след като половината им отбор са бразилци, треньор им е Зико и то не някви жалки плажни фей като тези дето са в бг...
galaktiko
на 05.03.2008 в 23:48:13 #497Писател, бил е на другия полюс до вчера. Ама днес новият му люмин отбор би и е щастлив
станахме свидетели как тва мекотело се самоизнасили 
kanar@@@@@
на 05.03.2008 в 23:48:12 #496милане, романтиката я търси в Юнайтед или Барса, там атрактивния и привлекателен футбол е на мода от оста време. За тактика говорим за жабите вече... Похвално за Рома, че не са много много жабарски отбор се пак
JUVEGRANDE
на 05.03.2008 в 23:47:29 #495РАДВАЙТЕ СЕ СЕГА ВИ Е ПАДНАЛО
ЧЕ СЛЕДВАЩИЯ ПЪТ КАТО БИЕТЕ НА БЕРНАБЕУ ИЛИ АРСЕНАЛ НА МЕАЦА ВЕЧЕ НЯМА ДА ВИЖДАТЕ ОТ СТАРОСТ
ВЕЛИКИТЕ СА СИ ВЕЛИКИ ЖАЛКИТЕ СЕ РАДВАТ НА ЧУДОТО... 
KeyStone
на 05.03.2008 в 23:46:25 #494Е,още един който твърди,че неговият отбор по право трябва да играе на финала

ОБЕКТИВЕН
на 05.03.2008 в 23:46:16 #493lustig фенерите имат по официални данни 1 милион фенове...които всяка година си плащат членска вноска... много кинти имат фенерите
kanar@@@@@
на 05.03.2008 в 23:45:30 #492чаршаф, абре по принцип от английските отбори уважавам само Пуул, ама квото и да стане само Юнайтед си остава... Миланиста заради италианската връзка го е казал, чини ми са... По принцип нема ме видиш да кажа нещо такова за Пуул или А-нал
galaktiko
на 05.03.2008 в 23:44:35 #491четат те хора и ти се подиграват бе момченце, издъни се ... безброй иронични усмивки и тотален игнор от истинските пичове
Pisatel
на 05.03.2008 в 23:43:47 #490ACMilan, Какво означава "заслужава финал в Москва" ????? Финал в Москва играят отборите, които стигнат дотам. Финалите не се играят по заслуги. Пак не можеш да напишеш едно обективно мнение без да обожествяваш. Не се заяждам с теб, просто ти посочвам твоите очевадни пристрастия, заради които не можеш да направиш обективна оценка...
Иначе успех (ама аз не ви го пожелавам) 
lustig
на 05.03.2008 в 23:43:35 #489Сасо къв е бюджета на фенерите и какъв на Левски и ЦСКА....?!?!?! Светни ме моля те ??!?! Не искам дори да питам за средния бюджет на турските и бг тимовете....то е СМЕШНО.......сега ако искаш да сравняваш примерно Вилялреал и фенерите ОК....но в конкретния случай Левски и Фенербахче ....значи се излагаш....!!!! п.с. Миналата година като ни съдраха от бой в ШЛ в далеч по-смешна група от нашата Олимпиакос ако не се лъжа в последния си мач успя да земе точка или 3.....а бюджета им е не по-малко от 60 милиона ЕВРО на сезон !!!
ОБЕКТИВЕН
на 05.03.2008 в 23:43:05 #488РецидивистЪт колега, аз ги взех тази вечер от вас..1.45 е добър коефицент.. ама как само ще ви отупа Интер, свет ще ви се завие...
Saso
на 05.03.2008 в 23:43:02 #487Точно Меси да е симулант... пак гледаш пристрастно! Скъсват го от малтретиране! Зъбчо също, вчера в коленцето с бутонките!
KeyStone
на 05.03.2008 в 23:42:48 #486Абе,че то днеска нашето момче имало мач срещу ПСВ-то...Брех,цяла седмица без статия за него и почти щях да го забравя...ГО,ГО Мите

kanar@@@@@
на 05.03.2008 в 23:42:31 #485lustig, е то, ако почнем да ви изброяваме вашите издънки с Барнзли, УХ, Бирмингам,Вила, Боро, Лутън, Уигън, Сити, Блекбърн, Бешикташ...Няма ни стигне 1 ден
Все пак, не сме Челси в ШЛ, доста по-опитни футболисти имаме в тия турнирни битки. А и Тореш беше в джоба на Рио цял мач, абсолютно нищо не направи.. Андерсон неутрализира и Фабрегас на два пъти и Джерард тоя сезон, така че... 