В осминафинал-реванш от Шампионската лига Реал (Мадрид) загуби с 1:2 от италианския Рома и с общ резултат 2:4 отпадна от надпреварата.
Попаденията паднаха през втората част на срещата. За гостите се разписаха Тадей и Вучинич, а за Реал (Мадрид) надеждите успя да върне Раул. За съжаление на привържениците на домакините това не беше достатъчно.
В началото на срещата домакините се опитаха да наложат лек натиск към вратата на Рома, но той не даде резултат. В 6-ата минута гостите пропуснаха възможност да реализират, след като при центриране от корнер Акуилани не уцели добре топката.
Малко по-късно Тоти опита опасен удар, но не сполучи. Първото сериозно положение пред вратата на Рома бе в 17-ата минута, когато след пряк свободен удар изпълнен от Баптища бе избит със сетни сили от Дони.
В следващата атака Акуилани стреля от 20 метра, но параболичният му удар срещна страничната греда на Касияс, при повторния опит стражът на Реал (Мадрид) изби в корнер нов удар на полузащитника.
До края на полувремето пропуски направиха Баптища от Реал (Мадрид) и Акуилани от Рома.
През втората част играта бе равностойна, но първата опасност сътвори Жулио Баптища в 48-ата минута, след като нацели гредата с красив шут от пряк свободен удар. След десет минути Диара стреля опасно, но Дони успя да спаси.
В 66-ата минута малко след като се появи на терена Вучинич нацели гредата зад Касияс. Черногорецът с плътен шут удари напречната греда.
Глупаво нарушение на Пепе остави футболистите на Реал в намален състав. Бранителят фаулира Вучинич на границата на наказателното поле. Последва втори жълт картон за футболиста и той напусна терена.
Така дойде 73-ата минута, когато Родриго Тадей откри резултата, след като получи кълбото отдясно, надскочи бранител и откри. Все пак след две минути Раул възстанови равенството, след като останаха съмнения за засада, страничният рефер не маркира такава и нападателят изравни.
Последва натиск на Реал (Мадрид), но гол не падаше. Оголили защитния си вал домакините допуснаха нов гол. Вучинич вкара втори гол във вратата на Касияс, след като с глава промуши кълбото във мрежата на домакините и прати Рома на четвъртфинал.
РЕАЛ МАДРИД - РОМА 1:2 (в първия мач 1:2)
0:1 Тадей 73, 1:1 Раул 75, 1:2 Вучинич 90
РЕАЛ (МАДРИД) : Касияс, Мичел Салгадо (65-Торес), Пепе, Канаваро, Хайнце, Диара (61-Дренте), Гаго, Гути, Баптища, Раул, Робиньо
РОМА: Дони, Сисиньо, Жуан, Мексес, Тонето, Акилани, Де Роси, Перота (76 - Пизаро), Мансини (65-Вучинич), Тоти, Тадей
Мадрид, "Сантяго Бернабеу"
Съдия: Кирос Васарас (Гърция)
Жълти Картони: Хайнце, Пепе, Робиньо, Гути (Реал) ; Тадей, Де Роси, Перота, Сисиньо, Тонето, Акуилани (Рома)
Червен картон: Пепе (Реал)
kanar@@@@@
на 05.03.2008 в 23:31:41 #464KeyStone, има 3-4 гола срещу А-нал само...Друг е въпроса, че освобождава много пространства. Точно това бе и причината Рууни да блесне миналата година срещу Милан, просто защото Роналдо постоянно го дублираха, а понякога и 3ма човека имаше срещу него. Когато и двамата са на терена тоя сезон всички мачове са спечелени, с изключение на Х-са с Анал, дето ни изравниха в 91вата на дюнерския им стадион.. Иначе, се атракции сме правили с вас 3-3, 2-2.. Се резултатни мачове, ако се срещнем пак, вероятно пак ще е така
РецидивистЪт
на 05.03.2008 в 23:31:29 #463Soul fly, остави го тоя ОБЕКТИВЕН! Просто парче е! Толкова е "обективен", колкото ти не си фен на Рома или аз на Ливърпул...Супер олигофрен...

Pisatel
на 05.03.2008 в 23:31:18 #462ACMilan
Стига бе пич. Вчера май беше на другия полюс.
Стига си се опитвал да дразниш.
Saso
на 05.03.2008 в 23:31:07 #461ACMilan... хахаха
Saso
на 05.03.2008 в 23:29:49 #460lustig... да не припомням епопеята на забравените от Шампоанската лига, а? Анимационните герои по-точно!
hudini
на 05.03.2008 в 23:29:23 #459иначе не знам видяхте ли репортаж от Порто,но вратарчето на Шалке ми взе ума.това момче изкара баси и положенията.ако не беше той,Порто можеха и 5,6 на нула да бият.че и на дузпи е добър
Soul fly
на 05.03.2008 в 23:29:03 #458ОБЕКТИВЕН Ти нещо
Я вземи прочети по-внимателно постовете на фенове на Рома и виж някой дали се изхвърля за нещо?
Сега ако ми забраняваш и да се радвам тази вечер, вече няма да се съглася.Сега ми е паднало.Знам че мразиш Рома и италианците, ама не мога да ти помогна.Да не се радвам сега, щото можело да ми се падне Манчестър след това, браво, железен си 
РецидивистЪт
на 05.03.2008 в 23:28:15 #457kanar@@@@@, тоя сезон 99 % от загубите ви, ако не и всичките, са в мачове в които Рууни или Роналдо не са играли...!!!
lustig
на 05.03.2008 в 23:27:14 #456Специално за Сасо : http://www.picvalley.net/v.php?p=u/113/28220_041.JPG
ОБЕКТИВЕН
на 05.03.2008 в 23:27:02 #455шампион е Челси!!!
hudini
на 05.03.2008 в 23:26:31 #454маи и други са съгласни по отношение на трениорите
kanar@@@@@
на 05.03.2008 в 23:26:29 #453РецидивистЪт, хм, колко случаи? Тевез има доста решителни голове тоя сезон(Лион, Челси, Пуул), Рууни и Роналдо ги знаеш, Видич вкара на Евертън при гостуването, Рио бележи и пред Коп, ти си знаеш, даже Флетчър опъна А-нал, а и Челси миналата година, Нани избомби 2 тупалки в началото на сезона и вкара на А-нал, не знаеш от къде ще ти дойде, мен ако питаш
РецидивистЪт
на 05.03.2008 в 23:26:23 #452Комплексико, склонил ли си главица...Ясно...Щом си си я запазил...Склонена главица, сабя не я сече, нали така...
Хем ти приказвах, че ви искам на някоя фаза, ти ми лалаше, че сте ни най-лесни, аз ти приказвах - първо елиминирайте Рома, ти па дрънкаше нЕк'ви от сорта на: "Тоти ще гледа мача безплатно"...

Soul fly
на 05.03.2008 в 23:26:01 #451Както вече споменах суперфаворит -Ман.Юн. и по още една причина, няма ги техните сериозни препятствия Реал ( за което трябва да благодарят на нас) и Милан ( да благодарят на Арсенал).Така че пътят им към трофея е поразчистен.Барселона и Ливърпул са другите заплахи.
Saso
на 05.03.2008 в 23:25:31 #450otli4niKOKO... ама вие още ли се надявате на Чудото на Черепахата?
Pisatel
на 05.03.2008 в 23:25:15 #449steiner Регистриран на: 12.04.2006, 03:31 Пуснато на: 06.03.2008, 01:22 Писател,фантастиката е в друг сайт.
Не е така, факт е, че сините отбори продължават. Има нещо в това

KeyStone
на 05.03.2008 в 23:24:48 #448kanar@@@@@,за глупостите на Рийкард мога да говоря много,с тези футболисти,които му купиха беше грехота да не спечели нещо,още повече,че Ла Лига в последните години е в криза.А и винаги съм твърдял,че той,както и Анчелоти,загубиха повече титли отколкото спечелиха....Що се отнася до вас,имате изключителни халфове,в защита сте солидни,само се надявайте Руни да е жив и здрав,защото въпреки 30те гола на Роналдо,за мен именно той е душата и сърцето на Юнайтед...Просто Кристиано се крие в големите мачове,не си спомням да е направил голям мач срещу силен отбор,в труден за Ман. момент...
lustig
на 05.03.2008 в 23:24:43 #447канар незнам пуул какви са но знам, че рууни като не играете Болтон ви бие, Сити ви бие - 2 пъти...ааа и Уест Хем ви бие....това е само като Рууни не играе.......а колкото до пуул...нашия най-голям проблем поне за мене беше липсата на класен централен защитник и времето в което се чакаше Хипия да навлезе в няква форма след като миналия сезон не се разчиташе на него грам....но Скртел реши и този проблем така, че от сега ще стане много неприятно за всички врагове на пуул....ама МНОГО....!!
steiner
на 05.03.2008 в 23:24:38 #446Сасо

hudini
на 05.03.2008 в 23:24:01 #445а за тази вечер-може ли Реал да излязат с 4 защитника,2 дефанзивни халфа,3 нападателя и само 1 офанзивен халф.едно,че при резултата от 1-ят мач е тъпо и 2-ро няма никакъв баланс в така подреден отбор