Старши треньорът на Волфсбург Дитер Хекинг беше много разочарован след като отборът му не успя да задържи аванса си от първия мач срещу Реал Мадрид и отпадна на четвъртфинала в Шампионската лига след загуба с 0:3.

"Реал заслужаваше да родължи в следващия кръг. Ние не успяхме да проведем последователно два добри мача. Отборът не знаеше какво да прави. Не бяхме готови за това, което ни се случи в първите 20 минути. Първият гол падна след като нелепо загубихме топката. Трябваше да се защитаваме по-добре. Просто не ни стигна един гол. Поздравявам Реал. Те ни превъзхождаха.

Допуснахме два гола от статични положения. Третият гол падна от пряк свободен удар и то по начин, по който не биваше да допускаме. Мисля, че през второто полувреме играхме добре и показахме, че неслучайно победихме в Германия.

Футболистите ни имаха големи надежди. Те са разочаровани, но трябва с високо вдигната глава да продължат битките в Бундеслигата. В Шампионската лига израснахме като отбор и хората ще запомнят мачовете ни. Напускаме Мадрид с достойнство", каза Хекинг.