Отборът на Лил се представи достойно при домакинството си на Челси в среща от група "H" на Шампионската лига.

Все пак английският гранд стигна до успеха в мача, налагайки се с 2:1.

И двата отбора започнаха кампанията с поражения, при които не успяха да се разпишат.

Французите бяха отнесени от миналогодишния полуфиналист Аякс с 0:3, а лондончани загубиха минимално у дома срещу Валенсия.

Челси загуби от Валенсия - 0:1

Валенсия с минимален успех на гости на Челси

Аякс разгроми Лил на собствен терен

Лил не бе вкарвал при последните си три мача в турнира, които загуби неизменно.

Франк Лампард и неговите момчета вече набраха скорост и тази вечер бяха фаворити.

Снимка 445812

Източник: UEFA.com

Новият лидер в атаката на лондончани Тами Ейбрахам откри резултата след 22 минути игра.

Снимка 445814

Головият хищник на домакините Виктор Осимен вкара за 1:1 само 11 минути след откриващото попадение в срещата, връщайки я в начална позиция.

През второто полувреме играта загрубя и на няколко пъти футболистите на двата тима бяха близо до това да оставят съотборниците си с човек по-малко на терена.

Това не се случи, а "сините" от Лондон, които днес бяха в бели екипи, вкараха за крайното 2:1 и стигнаха до спечелването на всички три точки в мача.

Снимка 445813

Това се случи след попадение на Вилиан, разписал се във вратата на опонента 12 минути преди изтичането на редовното време.

Така Челси се изравни с Валенсия на втората позиция в подреждането. Лидер в групата е Аякс, който е с пълен актив от 6 пункта.

Аякс победи Валенсия с 3:0

Аякс тотално надигра Валенсия и си тръгна с трите точки от "Местая"