Аякс победи Валенсия с 3:0 като гост във втори мач от група "H" на Шампионска лига. След успеха холандците оглавиха групата с шест точки. На второ място е Челси с три. Попаденията за тима на Ерик тен Хаг бяха дело на Хаким Зиех, Куинси Промес и Дони ван де Беек. В 25-ата минута Валенсия можеше да изравни, но Парехо пропусна да отбележи от дузпа.

В 4-ата минута звездата на домакините Дани Парехо отправи първия точен удар в мача. Той обаче не притесни Онана.

В 8-ата минута Аякс вече водеше в резултата. Хаким Зиех откри със страхотно изпълнение извън наказателното поле, което остави Яспер Силесен безпомощен.

В 19-ата минута Родриго Морено стреля от дистанция, но ударът му беше блокиран.

В 24-ата минута Алварес извърши нарушение в наказателно поле и главният съдия отсъди дузпа в полза на Валенсия. Дани Парехо застана зад топката, но разочарова феновете на "прилепите", пращайки топката високо над вратата.

Десет минути по-късно Куинси Промес удвои резултата в полза на Аякс. Дони ван де Беек успя да му подаде между няколко играчи на Валенсия. Оставен непокрит Промес не остави шанс на Силесен.

В 39-ата минута Родриго Морено пропусна да върне едно попадение за Валенсия. Испанецът нацели дясната греда на вратата, пазена от Онана.

В 43-ата минута Зиех се опита да прехвърли вратаря с изстрел извън наказателното поле, но ударът му срещна гредата.

Валенсия - Аякс 0:3, Ван де Беек бележи

Това ще бъде третата среща между двата тима, като предните две завършиха при резултат 1:1

В 48-ата минута Торес стреля в горния десен ъгъл, но Онана се намеси и спаси. Малко след това изстрел на Душан Тадич премина покрай лявата греда на Силесен.

В 67-ата минута Дони ван де Беек вкара втори гол за Аякс. Душан Тадич подаде към Ван де Беек от близка дистанция, холандецът изпревари футболистите на Валенсия и с хубав диагонален шут вкара топката за трети път в мрежата на Силесен.

След третото попадение на холандския шампион играта се накъса. До края на срещата бяха показани четири картона придружени от четири смени. Три минути преди края на редовното време брилянтно спасяване на Силесен лиши Лисандро Мартинес от възможността да запише името си сред голмайсторите.