Челси записа важна победа в първия мач от четвъртфиналите срещу Порто. "Сините" се наложиха с 2:0 над "драконите" като импровизирани гости в Севиля.

Португалският тим прие лондончани на "Рамон Санчес Писхуан" заради ограниченията за пътуване от и за Великобритания. Реваншът също ще се играе в Севиля.

Снимка 526151

Попаденията, които правят "сините" фаворит преди реванша, станаха дело на Маунт (32) и Чилуел (85). Като цяло двубоят не предложи особено зрелищни моменти, а "драконите" могат да съжаляват, че не успяха да вкарат поне едно попадение.

Срещата започна равностойно.

Порто - Челси, "сините" удвояват

По един важен отсъстващ футболист и в двата тима

В 12-ата минута, Матеус Урибе имаше хубав шанс да се разпише, шутирайки към вратата от границата на наказателното поле, но топката премина малко над гредата.

В 30-ата минута "сините" успяха да поведат. Жоржиньо подаде към Маунт, който се освободи от опеката на Зануси и с удар по диагонала донесе попадение за лондончани. Това бе и първи удар на лондончани от начало на мача.

През втората част, лондончани успяха да стигнат до още едно попадение.

В 51-ата минута "драконите" можеха да изравнят след като Марега имаше добра възможност. Играчът на Порто си освободи пространство в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но стражът на Челси се справи без проблем.

В 73-ата минута Аспиликуета сложи ръцете си на гърба на Марега и той падна, а след разглеждането от ВАР, дузпа не беше свирена. Това бе и най-спорната ситуация в мача.

Пет минути преди края, Челси удари отново. Корона допусна грешка след като подари топката на Чилуел, който напредна самостоятелно и без да сгреши удвои резултата.

Реваншът между двата отбора е на 13 април.