Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: Мачът се играе без публика
90′

КРАЙ НА МАЧА! ЧЕЛСИ ПОБЕДИ ПОРТО С 2:0!

85′

ГОЛ ЗА ЧЕЛСИ! Корона допусна грешка след като подари топката на Чилуел, който напредна самостоятелно и без да сгреши удвои резултата!

80′

Канте влезе, излезе Маунт.

73′

Аспиликуета сложи ръцете си на гърба на Марега и той падна и след разглеждането от ВАР, дузпа не беше свирена. Спорна ситуация в мача.

69′

Марега отново пробва да затврудни Менди, но слабият му удар нямаше как да е проблем за Менди.

65′

Тимо Вернер бе заменен от Кристиан Пулишич.

65′

Оливие Жиру замени Кай Хаверц.

59′

Удар на Рюдигер, но Маунт и Хаверц бяха в засада и добрата възможност бе провалена.

51′

Марега имаше добра възможност. Играчът на Порто си освободи пространство в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но стражът на Челси се справи без проблем.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! ЧЕЛСИ ВОДИ НА ПОРТО С 1:0!

43′

Хесус Корона засече отскочилата топка извън наказателното поле, но защитницик изби. Топката излезе в корнер, след който не последва нищо опасно.

32′

ГОЛ ЗА ЧЕЛСИ! Жоржиньо подава към Маунт, който се освободи от опеката на Зануси и с удар по диагонала донесе попадение за "сините". Това бе и първи удар на лондончани от начало на мача.

23′

Пепе стреля много опасно, но защитник блокира топката на голлинията. Каква възможност за Порто!

15′

Мейсън Мaунт прати центриране в наказателното поле, но Агустин Марчесин спаси опасността.

12′

Матеус Урибе имаше хубав шанс да се разпише, шутирайки към вратата от границата на наказателното поле, но топката премина малко над гредата.

7′

Спокойни първи минути на мача, без опасности пред двете врати.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

85. Франсиско Консейсао 33. Емерсон

Порто е домакин на Челси в първи мач между двата състава от четвъртфиналите в Шампионската лига.

Двубоят ще се играе на стадион "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля. Отборът на Томас Тухел е фаворит, но Порто е опитен турнирен боец и в предишния кръг взе скалпа на Ювентус.

Челси пък ще трябва бързо да си стъпи на краката, след като преди няколко дни претърпя позорна загуба с 2:5 от Уест Бромич на "Стамфорд Бридж".

Юнайтед и Челси хвърлиха око на бъдещ свободен агент

Лукас Васкес пък се надява на нов договор от Реал (Мадрид)

"Сините" от Лондон нямаха поражение при Тухел, преди да бъдат сразени от един от аутсайдерите в Премиър лийг. На осминафиналите Челси се справи с Атлетико (Мадрид) след победи с 1:0 и 2:0. Тимът играе много стабилно в защита и разчита на скоростта на нападателите си.

Стилът на Порто също не може да се определи като зрелищен, но португалците умеят да се възползват от всяка грешка на съперника.

"Драконите" са на четвъртфинал за 4-и път в последните 16 години, но не са прескачали тази фаза в турнира от сезон 2003/04, когато спечелиха турнира под ръководството на Жозе Моуриньо.

След това Специалния замина именно в посока Челси и взе със себе си някои от звездите на Порто. Драматичното отстраняване на Юве беше последвано от три поредни победи в местното първенство, но отборът на Серджо Консейсао изостава сериозно от Спортинг (Лисабон) и е малко вероятно да защити титлата си.

Скандали в Челси след унижението от УБА

Вижте подробности

Челси все още заема място в Топ 4 в Премиър лийг, но разликите с преките конкуренти са минимални и тимът не може да си позволи грешни стъпки. Това е най-трудната част от сезона и съставът на Тухел ще трябва да демонстрира постоянство, за да постигне целите си.

В Шампионската лига резултатите са повече от впечатляващи и лондончани спечелиха шест от последните си седем мача.

Челси преодоля четвъртфиналите в Лигата за последно през сезон 2013/14. Английският гранд има предимство в преките двубои с Порто и спечели 5 от предишните 8 срещи с "драконите".

За последно двата тима бяха съперници в груповата фаза през 2015 година и мачът на "Стамфорд Бридж" завърши с успех за домакините с 2:0.

Порто ще бъде без Серджо Оливейра, който е наказан за натрупани картони. Авторът на 19 гола през сезона със сигурност ще липсва на португалския тим, а мястото му се очаква да заеме Марко Груич. Другият наказан е Мехди Тареми.

В Челси обмислят да си върнат Ромелу Лукаку

27-годишният белгиец изкара три години на "Стамфорд Бридж" в началото на кариерата си

За Челси няма да играе Н'Голо Канте. Френският национал е контузен и това означава, че в средата на терена ще си партнират Жоржиньо и Матео Ковачич. Кристиан Пулишич беше заменен още на почивката срещу Уест Бромич и е под въпрос. Антонио Рюдигер си навлече гнева на Тухел заради разправия между него и резервния страж Кепа Арисабалага.

Съдия на мача тази вечер ще е хърватинът Славко Винчич.