Тимът на Челси се наложи с минималното 1:0 над гостуващия Барселона в "сбъсъка на титани" в група "А" от Шампионската лига.

Двата тима се срещаха за трета поредна година в турнира и отново момчетата на Жозе Моуриньо се радваха след последния съдийски сигнал.

Въпреки липсата на титулярния си страж Петер Чех, англичаните успяха да запазят вратата си суха до края.

Страхотен гол на Дидие Дрогба донесе победата на Челси. Нападателят от Кот Д'Ивоар реши мача в 47-а минута с великолепен удар от дъгата на наказателнотто поле, който не остави никакви шансове на вратаря на Барса Виктор Валдес.

Още в 17-а минута Дидие Дрогба можеше да открие резултата, но Рафаел Маркес се намеси навреме и предотврати попадение във вратата на Барса.

Скъпоценното попадение за лондончани реалилзира екзекуторът на Левски Дидие Дрогба, който направи безпомощен Валдес две минути след подновяването на играта.

В 55-а минута Андрий Шевченко имаше възможност да сложи край на головата си суша, но стреля над вратата.

Виктор Валдес спаси Барселона от втори гол в 68-а минута с двойно спасяване на удари на Дрогба и Микаел Есиен.

Лионел Меси бе близо до изравнителен гол, но ударът му с глава малко преди края на мача мина над гредата.

Челси владееше повече топката, но резервният вратар на Челси Иларио също се намеси решително в няколко ситуации и доказа, че заслужава мястото си в отбора на Моуриньо.

Иларио е трети вратар на Челси, но трябваше да пази в този мач след контузиите на Петер Чех и Карло Кудичини.

Португалецът се справи отлично в първия си официален мач за Челси и има съществен принос за победата.

Челси и Барселона се срещат за трети пореден път в Шампионската лига.

В предишните два сезона двата отбора си размениха по един успех: Първо Челси отстрани Барселона на осминафиналите преди 2 години, а миналия сезон испанския клуб елиминира Челси, а след това триумфира и с купата в Шампионската лига.

След тази победа "сините" са практически в следващия кръг от надпреварата, тъй като имат 9 точки от 3 мача.

Загубата пък е първа за Барселона за последните 16 мача на тима в Шампионската лига. Последното поражение за каталонците бе на същия стадион срещу същия отбор: през 2005 година Барса загуби от Челси с 2:4 на "Стамфорд Бридж".