Челси се класира за четвъртфинал в Шампионската лига, след като победи с 2:0 Галатасарай в мач-реванш от осминафиналната фаза. Така след равенството 1:1 преди две седмици, „сините" от Лондон продължават напред с общ резултат 3:1.

Двубоят бе особено емоционален за Дидие Дрогба, който се завърна на „Стамфорд Бридж", където изкара 8 невероятни години. Опитният нападател, който в момента защитава цветовете на Галатасарай, бе посрещнат с бурни аплодисменти от феновете на лондончани, които му бяха посветили десетки транспаранти.

Челси до голяма степен предреши интригата в двубоя още през първата част, когато отбеляза две попадения. В 4-ата минута Самуел Ето'о получи отлична топка от Оскар и останал в полето с прецизен шут матира Муслера. В средата на полувремето Лампард центрира от фаул, турската отбрана не се ориентира добре и топката стигна до Тери, но ударът на капитана мина около метър над вратата.

В самия край на полувремето лондончани нанесоха втория си удар. Тери се извиси над отбраната на съперника и игра с глава след центриране от корнер, Муслера показа завиден рефлекс и боксира, но топката попадна право на крака на Кейхил, който от метър на празна врата удвои преднината на своя тим.

След почивката темпото на игра значително спадна, а домакините отлично бранеха преднината си, като почти не допуснаха Дрогба и компания да стигнат до вратата на Чех. От своя страна Азар, Оскар, Аспиликуета, Лампард и резервата Торес на няколко пъти обстрелваха Муслера, но трети гол за Челси така и падна.

ЧЕЛСИ - ГАЛАТАСАРАЙ 2:0 (общ резултат 3:1)

1:0 Ето'о (4')

2:0 Кейхил (42')

ЧЕЛСИ: Чех, Иванович, Кейхил, Тери, Аспиликуета, Рамиреш, Лампард, Вилиан (90' Калас), Оскар (81' Шюрле), Азар, Ето'о (85' Торес)

ГАЛАТАСАРАЙ: Муслера, Алекс Телес, Шеджу, Кайа, Ебое (77' Хайрович), Мело, Селчук Инан, Снайдер, Йекта Куртулус (67' Балта), Дрогба, Бурак (54' Булут).