Брюж се класира за елиминациите на Шампионската лига за първи път. Белгийският клуб завърши наравно 0:0 с Атлетико (Мадрид) в четвъртия кръг на груповата фаза.

В четири срещи тимът на треньора Карл Хьофкенс натрупа 10 точки и си гарантира достъп до следващaта фаза на турнира 2 кръга преди края на мачовете от групите.

Брюж в момента е начело в група B с 10 точки. Атлетико е на втора позиция с 4 точки, а Порто и Байер Леверкузен имат 3 точки. Ако днес Порто и Байер Леверкузен направят равенство, Клуб Брюж ще си гарантира първото място в групата.

Брюж стигна до елиминациите на Шампионската лига за първи път в историята. Предишното постижение на клуба е достигането до 1/8-финалите на европейската купа през 1991 г.

В допълнение, Брюж стана първият белгийски клуб от сезон 2015/16, който достигна фазата на елиминациите на турнира. Тогава Гент успя да го направи.

Борусия (Дортмунд) - Севиля 1:1 в Шампионската лига

Борусия (Дортмунд) с важна точка срещу Севиля, класирането на испанците вече е мираж