Борусия (Дортмунд) успя да постигне безценно равенство с Реал (Мадрид). "Жълто-черните" направиха 2:2 на "Бернабеу" след като на два пъти бяха изоставащи в резултата. Със спечелената точка, германците завършиха като лидери в групата. На второто място пък остана "белия балет".

Днешният сблъсък бе пряк двубой именно за първата позиция в група "F". Герой за Борусия отново стана Пиер-Емерик Обамеянг, който вкара едно попадение и даде асистенция за гола на Ройс. За Реал пък се разписа на два пъти Бензема.

Преди началото на срещата, двата отбора почетоха паметта на загиналите футболисти на бразилския Шапекоензе.

Снимка 267038

Реал започна по-добре мача и упорито търсеше попадение. В 18-ата минута Роналдо намери Хамес брилянтно, колумбиецът стреля диагонално, но стражът бе на мястото си и улови.

НА ЖИВО: Реал (Мадрид) - Борусия (Дортмунд)

Двата отбора се борят за първото място

В 27-ата минута домакините успяха да поведат. Дани Карвахал проби по дясното крило и подаде в наказателното поле към Карим Бензема, който от около 6-7 метра вкара за 1:0.

Пет минути преди края на полувремето. Шурле стреля от фаул, топката мина през стената, но Навас показа класа и спаси сериозната опасност пред вратата си. Борусия започна много по-добре втората част. Гостите упорито търсеха изравнителното попадение, което да ги направи окончателни лидери в групата.

В 49-ата минута германците пропуснаха добра възможност след като Пулишич подаде към Кастро, но той не успя да засече топката от непосредствена близост пред голлинията. Реал обаче отговори на атаките по най-добрия начин.

В 53-ата минута Бензема вкара втори гол след като Хамес центрира отлично от крилото по посока на наказателното поле, където французинът засече с глава и стреля. Вайденфелер нямаше какво да направи и допусна втори гол в мрежата си, точно когато тимът му бе в подем.

Снимка 267040

Осем минути по-късно Борусия все пак стигна до попадение. Шмелцер подаде много технично към Пиер-ЕмерикОбамеянг, който отблизо не сбърка, намалявайки резултата.

В самия край на срещата, Борусия успя да стигне до равенството. Обамеянг надбяга Рамос по крилото и пусна отлично към Ройс, който в наказателното поле засече и вкара за 2:2.

Така Борусия завърши първи в групата, следван от Реал. За Лига Европа място спечели Легия Варшава, а на последното място остана Спортинг.