Борусия Дортмунд победи Спортинг Лисабон в мач от група "F" на Шампионската лига. Срещата на "Сигнал Идуна Парк" завърши 1:0.

Така "жълто-черните" се класираха за осминафиналите на турнира. Интересното около срещата бе отсъствието от разширения състав на звездата Пиер-Емерик Обамеянг. От клуба обясниха, че са го отстранили заради "вътрешни работи". Конкретната причина за момента не е ясна.

Без него, германският вицешампион откри резултата в 12-ата минута чрез Адриан Рамос и успяваше да контролира играта. Десетина минути преди паузата Кристиан Пулишич разтресе гредата, а голям пропуск за португалците направи Желсон Мартинс.

През второто полувреме и двата отбора свалиха качеството в играта си и не успяваха да стигнат до чисти голови положения.

Лидерът в групата Дортмунд събра 10 точки, докато Спортинг е трети с три точки.