Борусия (Мьонхенгладбах) отново се разправи по категоричен начин с украинците от Шахтьор (Донецк). 22 дни, след като "жребчетата" разбиха своя опонент с 6:0 като гост, днес германците отново демонстрираха класа - триумф с 4:0.

По този начин момчетата на Марко Розе са убедителен лидер в група В с актив от 8 пункта, като позицията им не е застрашена дори и от предстоящия сблъсък между колосите Интер и Реал (Мадрид).

Манчестър Сити с комфортна победа като гост на Олимпиакос

"Гражданите" благородно направиха много пропуски

Домакините решиха всичко в тази среща още през първото полувреме, когато преднината за Борусия вече имаше класическо естество. Резултатът беше открит в 17-ата минута, когато Ларс Щиндъл се разписа от дузпа. След още толкова, националът на Германия този път влезе в ролята на асистент, подавайки за попадението на Елведи.

Още един швейцарски гол беляза тази част, като той бе дело на нападателя Емболо в 45-ата. Въпросният се разписа акробатично със задна ножица, сътворена в близост до голлинията на украинците.

Крайното 4:0 бе оформено от шведския национал Оскар Венд. Скандинавецът центрира остро от фаул, коженото кълбо премина през купа от играчи и в крайна сметка се озова в мрежата на Пятов.

До края Шахтьор имаше възможност да реализира поне почетно попадение, но Ян Зомер реагира по перфектен начин при изстрел на Матвиенко.

Мората класира Ювентус напред в Шампионската лига с гол в продължението срещу Ференцварош

Ново красиво попадение на сметката на Кристиано Роналдо

В следващия кръг Борусия може да си гарантира място на елиминациите, ако постигне положителен резултат при домакинството си на Интер. Шахтьор приема на свой терен Реал (Мадрид).

БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) - ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 4:0

1:0 Щиндъл (17"), 2:0 Елведи (34"), 3:0 Емболо (45+1"), 4:0 Вендт (77")