Ювентус победи Ференцварош в мач от 4-ия кръг на Група "G" от Шампионската лига.

Битката в Торино приключи при резултат 2:1, но победата не дойде никак лесно за домакините. Те стигнаха до обрат в резултата, след като губеха от гостите си през първата част от двубоя.

Снимка 506771

Италианският хегемон още тази вечер си гарантира участие на 1/8-финалите. "Бианконерите" победиха у дома, а в същото време Барселона спечели гостуването си на Динамо (Киев) в Украйна.

Така Барса има 12, а Юве 9 точки на сметката си, което означава, че останалите им съперници са само с по 1 пункт, превръщайки борбата до края в групата в напълно безсмислена.

Резервите на Барселона пречупиха Динамо (Киев) след почивката

Мартин Брайтуайт вкара два гола

Пауло Дибала започна като титуляр. Аржентинският национал зае мястото на Алваро Мората, който бе играл във всички срещи за "Старата госпожа" през последните два месеца.

Дибала води атаката с Кристиано Роналдо, но не впечатли.

Петкратният носител на Златната топка пък успя да вкара първия си гол в турнира през сезона, след като пропусна първите два мача заради коронавирус.

Ювентус победи Каляри с два гола на Кристиано Роналдо

Предимството на "Старата госпожа" беше голямо

В началото на месеца Юве победи Ференцварош с 4:1 в Унгария, но тази вечер определено имаше проблеми и затруднения.

Гостите спечелиха последните си три мача на домашната сцена с голова разлика 9:0, а днес започнаха с гол в 19-ата минута на Узуни.

Снимка 506766

Източник: Twitter

Десет минути преди паузата, с изключително красив и премерен изстрел, Кристиано Роналдо върна домакините в срещата. Той вкара за 1:1 в много ключов момент от двубоя, което очевидно разочарова всички на скамейката на съперника.

Снимка 506764

Андреа Пирло смени почти целия си тим през второто полувреме, като в 62-ата минута включи в игра Киеза, Мората и Кулушевски, а 7 минути преди края стори същото с Рамзи и Рабио.

Снимка 506770

Натискът на домакините не спираше до последния момент, въпреки че редовното време вече бе изтекло.

Във втората минута от назначеното минимално продължение Куадрадо асистира на Алваро Мората, който прати топката в мрежата за крайното 2:1, класирайки тима си във фазата на директните елиминации.