Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90+1′

КРАЙ НА МАЧА! МАНЧЕСТЪР СИТИ Е НА ПОЛУФИНАЛИТЕ!

Манчестър Сити победи Борусия (Дортмунд) с 2:1 в Шампионска лига

Борусия помечта за кратко, но Манчестър Сити показа класа и е на полуфиналите на Шампионска лига

"Гражданите" се изправят срещу ПСЖ

90′

Стърлинг изскочи на голова позиция, но се забави да стреля и провали хубавата възможност.

81′

Тигес замени Бауза.

80′

Джуд Белингам бе заменен от Юлиан Брандт.

75′

ГОЛ ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ! Късо разиграване след изпълнение на корнер, стигна се до подаване към Фил Фоудън, който стреля силно с левия крак и топката се удари в гредата и влезе!

69′

Ройс центрира, Хумелс засече с глава и стреля, но на сантиментри над вратата.

67′

Кнауф бе заменен от Джовани Рейна.

59′

Халанд получи в центъра и превзе празното пространство с дрибъл и подаде вляво към Ройс, той се опита да стреля, но ударът му беше блокиран.

53′

ГОЛ ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ! Марез е точен от бялата точка!

52′

Дузпа за Сити! Емре Джан засече с ръка центрирана топка в наказателното поле и реферът отсъди наказателен удар.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

39′

Джуд Белингам получи жълт картон.

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

40′

При този резултат "жълто-черните" се класират напред. Ще измисли ли нещо Гуариола на почивката?

Снимка 527053

32′

Възможност! Дълго подаване към Фоудън, който овладя и върна трудна топка към Марез, който стреля, но играч на домакините изчисти пред голлинията.

26′

Греда за Сити! Де Бройне се възползва от грешка и отне една топка и от около 15 метра стреля в напречната греда.

Снимка 527040

19′

Марез пробва от далечна позиция, но ударът му беше блокиран.

16′

ГОЛ ЗА БОРУСИЯ! Халанд проби и върна назад, играч на домакините стреля, топката рикошира и попадна в Белингам, който насочи в горния десен ъгъл на вратаря за 1:0!

9′

Дауд стреля от ръба на наказателното поле, но уарът му беше прекалено слаб и не бе пролем за Едерсон.

8′

"Гражданите" владеят инициативата. Без опасности пред двете врати до момента.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Фигес

Борусия (Дортмунд) приема Манчестър Сити на "Сигнал Идуна Парк" в мач-реванш от четвъртфиналите на Шампионска лига. "Гражданите" спечелиха макар и трудно първата среща на "Етихад" с 2:1 и са фаворит за продължаване напред.

Отборът на мениджъра Хосеп Гуардиола има горчив опит в четвъртфиналите, като отпада неизменно в тази фаза в последните три сезона и надеждите на привържениците са този път да са си извлекли поука. Късният гол на чужд терен обаче дава поводи за оптимизъм на германците, които са известни с това, че никога не се предават.

Борусия е достигал вече четири пъти до полуфиналите, като за последно това се случи през 2013 година. Временният треньор Един Терзич очаква много тежък мач. Той се надява футболистите му да работят здраво на терена и да проявят кураж. Терзич очаква също така звездата на тима Ерлинг Халанд отново да покаже защо е считан за "дете чудо".

Санчо пропуска реванша срещу Манчестър Сити

Лоша новина за Борусия (Дортмунд)

Пеп Гуардиола ще се опита да триумфира в Шампионска лига за първи път от 2011 година, когато стори това с Барселона. "Гражданите" са се запътили към куадрупъл, като водят битка на още три фронта у дома - Премиър лийг, ФА Къп и Купата на лигата.