Манчестър Сити се класира за полуфиналите на Шампионската лига. "Гражданите" победиха в реванша Борусия (Дортмунд) с 2:1 като гост и така с общ резултат 4:2 продължават сред четирите най-добри. Там са още Реал, ПСЖ и Челси.

На полуфиналите, тимът на Пеп Гуардиола ще се изправи срещу ПСЖ. В днешната среща на "Сигнал Идуна Парк", английският тим бе принуден да прави пълен обрат и да бъде под напрежението на отбор, който може да бъде отстранен.

Снимка 527053

До този развой се стигна след като Борусия поведе чрез Белингам, но чрез попадения на Марез и Фоудън, "гражданите" реализираха пълен обрат.

Срещата започна с натиск на гостите. В 16-ата минута, "жълто-черните" удариха. Халанд проби и върна назад, играч на домакините стреля, топката рикошира и попадна в Белингам, който насочи в горния десен ъгъл на вратаря за 1:0.

Последва тотална доминация на "гражданите", които упорито търсеха попадение. В 26-ата минута, Де Бройне се възползва от грешка и отне една топка и от около 15 метра стреля в напречната греда.

Снимка 527055

Само шест минути по-късно гостите бяха отново близо до гола след дълго подаване към Фоудън, който овладя и върна трудна топка към Марез, който стреля, но играч на домакините изчисти пред голлинията. През втората част Манчестър Сити отново бе господарят на терена.

В 52-ата минута Емре Джан засече с ръка центрирана топка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Рияд Марез, който със самочувствие разстреля вратата на Хитц за 1:1.

В 75-ата минута интригата бе убита след късо разиграване след изпълнение на корнер, като се до подаване към Фил Фоудън, който стреля силно с левия крак и топката се удари в гредата и влезе за 1:2.

До края на мача, "жълто-черните" така и не успяха да отговорят на удара и сега ще трябва да съсредоточат сили в битката в Бундеслигата.