Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 77332

Борусия (Дортмунд) победи Интер с 3:2 в Шампионската лига

Борусия (Дортмунд) осъществи голям обрат срещу Интер, мароканец се превърна в звездата на вечерта

Торган Азар напуска терена, а Рафаел Герейро ще опита да помогне на своя тим да задържи преднината си.

Снимка 451297

Източник: EPA/БГНЕС

88′

СЕНСИ!! Интер доиграваше срещата с човек по-малко, след като резервата Матео Политано получи травма в глезена. И все пак, сломените "нерадзури" можеха да се доберат и до точката, но бързо развита атака от гранда завърши с шут на Сенси право в обсега на Бюрки.

82′

Опитният Лукаш Пишчек ще доиграе остатъка от мача вместо Джейдън Санчо.

79′

Първи картон и за играч на домакините. Получава го Торган Азар.

77′

ГОООЛ ЗА БОРУСИЯ!! 3:2!! ПЪЛЕН ОБРАТ!! ХАКИМИ! Публиката на "Сигнал-Идуна Парк" изпадна в делириум, след като пълният обрат стана факт в 77-ата минута. И отново в герой за своя клуб се превърна мароканецът Хакими. Бранителят, собственост на Реал (Мадрид), направи страхотно двойно подаване с Джейдън Санчо, след което без никакво притеснение реализира под плонжа на Ханданович.

74′
Снимка 451299

73′

Последна смяна в селекцията на гостите. Матео Политано заменя Ромелу Лукаку.

70′
Снимка 451300

68′

Стефано Сенси се появява в игра. Той ще замени един от голмайсторите за Интер тази вечер - Матиас Весино.

66′

Първа промяна в състава на Интер. Валентино Лазаро заменя Кристиано Бираги.

64′

ГОООЛ ЗА БОРУСИЯ!! 2:2!! ЮЛИАН БРАНД!! Моментът на изравняването настъпи в 64-ата минута! Появилият се секунди по-рано Пако Алкасер открадна топката след лошо изпълнен тъч от гостите. Това позволи на Юлиан Бранд да навлезе опасно в полето на "нерадзурите" и от доста малък ъгъл да преодолее Самир Ханданович.

63′

Марио Гьотце напуска игра, а на негово място ще видим Пако Алкасер.

60′

БРАНД! Отбелязаното попадение даде допълнителен стимул на "жълто-черните", които 10 минути по-късно вече можеше и да възстановят паритета. Юлиан Бранд задмина майсторски Кандрева по фланга, след което пусна силен пас за Азар. Белгиецът обаче беше хванат в крачка и не усиля да стреля към опразнената интеристка врата.

50′

ГОООЛ ЗА БОРУСИЯ!! ХАКИМИ! 1:2!! Втората част стартира повече от оптимистично за домакините, които върнаха едно попадение чрез Хакими. Марио Гьотце свърши по-голяма част от работата, след като получи пас от Вайгъл и върна коженото кълбо около дузпата, където в атака се бе включил Ашраф Хакими. Мароканецът насочи точно към далечния ъгъл на Ханданович и така върна интригата в тази турнирна битка.

47′

Жълт картон за Антонио Кандрева, който прави тактическо нарушение в центъра на терена.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

Снимка 451280

45′

ПРОПУСКИ ЗА ДОМАКИНИТЕ! Оставащите мигове от първата част изцяло бяха за германските домакини. "Жълто-черните" пропиляха две много добри положения в рамките само на минута. Първото от тях беше дело на Джейдън Санчо, който от близка дистанция стреля точно в обсега на Ханданович. Малко след това изстрел на Аксел Витсел от границата на наказателното поле, премина покрай страничната греда на словенеца.

40′

ГООЛ ЗА ИНТЕР!! 0:2! МАТИАС ВЕСИНО!! И докато Дортмунд се мъчеше да сътвори нещо смислено пред Ханданович, Интер беше отборът, който бележеше попадения. Такова имаше и в 40-ата минута. Лаутаро Мартинес опъна диагонален пас на 30 метра към Кандрева. Италианският национал уважи включването от дълбочина на Матиас Весино, който с остър шут по земя удвои преднината на италианския гранд.

33′

Домакините не спираха да атакуват чрез своя десен защитник Ашраф Хакими. Мароканецът отправи голям брой центрирания, като в 33-ата минута пусна успореден пас, който бе пресечен от Ханданович малко преди да достигне до дебнещия Гьотце.

Снимка 451283

29′

Официално предупреждение за Милан Шкриниар, който фаулира Хакими.

22′

Отбраната на Дортмунд се пропука през центъра и в 22-ата минута. Ромелу Лукаку се завъртя и моментално отправи изстрел, който срещна гредата. Миг по-късно белгиецът видя, че е бил в положение на засада.

17′

ГЬОТЦЕ!!! След инкасираното попадение, селекцията на Люсиен Фавър заигра далеч по-смело в предни позиции. Вестфалци трябваше да чакат до 17-ата минута, когато организираха първата си сериозна атака в мача. Ашраф Хакими направи хубаво включване по фланга, след което отправи пас към непокрития на дузпата Гьотце. Звездата на Домакините се нуждаеше от едно докосване, за да отправи удар, който обаче майсторски беше отразен от Ханданович!

5′

ГОООЛ ЗА ИНТЕР!!0:1! ЛАУТАРО МАРТИНЕС! Екшън на "Сигнал-Идуна Парк" имаше само минути след първия съдийски сигнал. Интер съумя да се сдобие с ранна преднина още в 5-ата минута. Лаутаро Мартинес се възползва от невнимание в защитата на Борусия. Аржентинецът с лекота остави зад гърба си Матс Хумес, след което с безпощаден изстрел в центъра на вратата не остави възможност за реакция на Роман Бюрки.

2′

Бойно начало на срещата. Кристиано Бираги си изкара картон още в 33-ата секунда, след като влезе грубо в краката на съперников футболист.

Снимка 451279

1′

2. Дан-Аксел Загаду 20. Борха Валеро

Отборите на Борусия (Дортмунд) и Интер се изправят в най-интересния двубой от програмата за вторник вечер на Шампионската лига. Двата тима водят здрава битка за второто място в група F, където изявен фаворит и убедителен лидер е съставът на Барселона.

Посланикът на Германия празнува заедно с българските фенове на Борусия (Дортмунд)

Кристоф Айххорн изгледа "жълто-черния" успех над Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1 за Купата на Германия

На 23 октомври гореспоменатите селекции се срещнаха на "Джузепе Меаца", като победата тогава беше за италианския представител. И докато "нерадзурите" ще бъдат доволни и на хикс днес, то пред селекцията на Люсиен Фавър няма друга алтернатива освен победата.

Големите притеснения за домакините са свързани с тяхната звезда Марко Ройс, който все още има травма в стъпалото. По-вероятно е обаче капитанът да пренебрегне болката и да помогне на своите за важния двубой.

Марко Ройс под въпрос за мача с Интер и дербито срещу Байерн

Германецът има проблем с глезена

Вестфалци ще се опитат да сложат край и на негативната си серия у дома. Те са в поредица от три последователни мача у дома в ШЛ без отбелязан гол.

Ситуацията в Интер е една идея по-проблематична, тъй като срещата заради травми със сигурност пропускат Данило Д"Амброзио и Алексис Санчес. Все още се преценява и състоянието на сърцатия халф - Стефано Сенси.

Ромелу Лукаку изравни постижение на Феномена

Интер изостава на 1 точка от лидера в подреждането Ювентус

Двата тима са се срещали точно пет пъти в европейските клубни турнири. Успехът е бил три пъти за Интер и веднъж за Дортмунд. Веднъж грандовете са приключвали и при реми, а головата разлика е 10:5 в полза на италианците.

Главен съдия на срещата е Дани Макелие от Холандия, с помощници Марио Дикс и Хесел Стеегстра. Четвърти рефер е Кевин Блом, а с ВАР ще се занимават Йоаким Кампхуйз и Бас Нийхуйз.

Конте преди двубоя с Борусия: Това са важните мачове, в които трябва да се докажем на голямата сцена