Благой Георгиев дебютира с победа в европейските клубни турнири. Той игра цял мач при успеха на Цървена звезда с 1:0 като гост на ирландския Корк Сити. Двубоят бе от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Единственото попадение бе автогол на Биън, който след корнер, изпълнен от Перович  в 37-ата минута, изпрати топката с коляно в собствената си врата.

Георгиев бе сред най-опасните футболисти на бившия европейски шампион. В 44-ата минута той бе близо до гол, но ударът му премина на сантиметри над гредата на Дивейн. В последната минута юношата на Славия центрира отлично от дясно, но Баста не успя да засече топката.

В 83-ата минута Благо получи жълт картон заради симулативно според съдията Микулски падане в наказателното поле на Корк Сити.

На срещата на стадион "Търнър крос" присътваха мениджърите на Портсмут Хари Реднап и на Болтън Сам Алърдайс. Те наблюдавали играта на двуметровия нападател на Звезда Никола Жигич.