Димитър Бербатов бе титуляр за своя Монако, при победата на тима над Байер (Леверкузен) с 1:0, като гост, в двубоя между двата отбора от груповата фаза на Шампионската лига.

Гола на победата отбеляза Окампос, разписал се малко преди края.

"Не съм забравил, а и няма как да забравя състава, с който стартирах кариерата си зад граница. Това остава завинаги, независимо какво се случва в години, които последват и отборите, които биват сменени. Леверкузен ми даде пътя и старта в Европа, от които имах нужда, за да стана това, което съм. Тук имам много приятели, а и много спомени. Очаквам мача с нетърпение", сподели Бербатов преди началото на двубоя.

В класирането в група "С" Леверкузен е лидер с актив от 9 точки, докато Монако заема втората позиция и разполага с 8 пункта срещу името си.

Срещата стартира в не особено динамично темпо, като бе допълнително забавена от ранна контузия на Топрак. Състезателят на Борусия все пак остана на терена, а след подновяването на играта Кастро можеше да даде преднина на домакините, ако изстрелът му не се бе оказал неточен.

Димитър Бербатов се включваше в почти всяка акция на гостите, но така и не се добраше до реална възможност за откриване на резултата.

В 38-ата минута българинът все пак получи шанс за изява, като Дирар му подаде, но последвалият шут на Митко бе спасен вещо от Лено.

В продължението на първата част Кислинг можеше да се разпише след удар с глава, но топката попадна в ръцете на Субашич.

Кислинг бе на крачка от гола в няколко ситуации и през второто полувреме, но ударите му бяха все така отразявани от вратаря на Монако.

В края на 70-ата минута в игра се появи Лукас Окампос, който само 30-ина секунди по-късно вече бе записал името си в листата с голмайсторите, вкарвайки за 0:1, за изненада на домакините.

До края Димитър Бербатов се опита да направи победата на отбора си по-убедителна, но на два пъти бе хващан в засада от страничния арбитър.