Отборът на Бенфика изкова солиден аванс от 2:0 като гост срещу Брюж в първия 1/8-финален сблъсък на Шампионската лига.

Лисабонските "орли" вече с единия крак в следващата фаза на турнира и очакват спокойно реванша в Лисабон на 7 март.

Жоао Марио откри резултата от дузпа в 51-вата минута, а Давид Нерес удвои в 88-ата. По един гол и на двата тима пък бе отменен.

Домакините създадоха първата по-сериозна опасност в 11-ата минута, когато Ланг стреля към вратата, но топката мина над напречната греда.

В 25-ата минута Грималдо създаде суматоха в наказателното поле на съперника, след като проби отляво и подаде остро, а защитник на гостите за малко да си отбележи автогол.

В 44-тата минута домакините стигнаха до гол, който обаче не бе зачетен. След центриране от фаул Одой стреля с глава и след рикошет кълбото се оплете в мрежата. Оказа се обаче, че има засада. Така всичко остана за решаване през вторите 45 минути.

В 50-ата минута гостите спечелиха право да изпълнят дузпа. Джак Хендри закъсня да изчисти една топка в наказателното поле и бе изпреварен от Гонсало Рамош, като защитникът изрита крака на нападателя, а съдията посочи бялата точка. Жоао Марио изпълни 11-метровия удар и отбеляза за 0:1.

Всичко в мача се реши в 88-ата минута, когато Давид Нерес се възползва от груба грешка в отбраната на Брюж, отне топката пред наказателното поле, напредна и отбеляза за 0:2. добавеното време Гедеш вкара трети гол за Бенфика, който обаче не беше зачетен. Въпреки това авансът на "орлите" изглежда невъзможен за преодоляване и те вече се виждат в следващата фаза.

Брюж - Бенфика 0:2, развоят по минути

Мачът е тази вечер от 22:00