Базел победи с 2:0 като гост Бенфика в мач от група "А" на Шампионската лига. Швейцарският тим затвърди отличните впечатления, които остави до този момент в турнира и заслужено продължава в елиминационната фаза. Головете на "Луж" отбелязаха Мохамед Елиюнуси (5) и Димитри Оберлин (65).

Тимът на Рафаел Вики зае второто място в групата с 12 точки. Първи завърши Ман Юнайтед с 15 пункта, а трети остана ЦСКА (Москва) с 9. Бенфика не успя да спечели нито една точка и закономерно остава последен.

Снимка 327499

Днешният мач премина при надмощие на домакините, които обаче така и не съумяха да стигнат до попадение. Вместо това още в 5-ата минута Мохамед Елиюниси засече с глава центриране отляво на Ланг.

Манчестър Юнайтед със заслужен обрат срещу ЦСКА (Москва)

Юнайтед с драматичен обрат срещу ЦСКА (М)

2:1 за "червените дяволи"

В 65-ата минута новата звезда на Базел Димитри Оберлин вкара втори гол. Цуфи прати топката в наказателното поле на Бенфика, където Аканий я свали за нападателя, който с глава порази целта, с което оформи крайното 0:2.