Манчестър Юнайтед постигна пълен обрат при домакинството си на ЦСКА (Москва), в среща от Група "А" на Шампионската лига.

Мачът на стадион "Олд Трафорд" завърши при резултат 2:1 за домакините. Точни в тяхна полза бяха Ромелу Лукаку и Маркъс Рашфорд. Голът за гостите бе реализиран от Дзагоев.

Юнайтед финишира като лидер в групата с актив от 15 точки, следват Базел и ЦСКА. На дъното е Бенфика без спечелена точка.

Снимка 327486

Дори само една точка от срещата гарантираше участие на "червените дяволи" в следващата фаза на турнира. Именно това обаче направи състава една идея по-"лежерен", отколкото беше необходимо.

Жозе Моуриньо взима трима нови в Манчестър Юнайтед за 80 млн. паунда

Юнайтед дава 80 млн. паунда на Специалния за нови играчи

"Червените дяволи" искат да се подсилят с ляв бек, крило и атакуващ полузащитник

"Червените дяволи" пропускаха с лека ръка положение след положение, за видимо неудоволствие на мениджъра си Жозе Моуриньо.

В самия край на първото полувреме високомерието на манчестърци бе наказано при една от малкото атаки на ЦСКА, като Дзагоев откри резултата, пред невярващия поглед на феновете на Театър на мечтите.

Русниците гонеха победа на всяка цена, в стремежа си да продължат напред.

Снимка 327483

През вторите 45 минути обаче домакините сложиха всичко "на мястото му", като бързо стигнаха до пълния обрат в резултата.

Това се случи едва в рамките на една игрова минута, като в 64-ата Рашфорд изравни, а буквално атака по-късно Ромелу Лукаку се разписа за 2:1.

Именно Лукаку бе сред длъжниците на тима си до този момент, след като бе пропуснал да се разпише в цели три отделни случая.

Снимка 327484

Гостите се намират в отлична форма, като победиха в пет от последните си шест мача във всички турнири. Днес обаче не успяха да стигнат дори до точката.

Така те ще трябва да се задоволят само с участие в Лига Европа, докато Юнайтед печели надпреварата в групата. Базел остана втори, след победа с 2:0 като гост в Португалия.