Байерн (Мюнхен) победи Бенфика с 5:2 в мач от група "Е" на Шампионската лига, игран на стадион "Алианц Арена". Така баварците вече и на теория се класираха за следващата фаза.

Двата отбора изиграха изключително атрактивно първо полувреме, в което баварците имаха преимущество, но иберийците играха много смело. Роберт Левандовски и Серж Гнабри дадоха аванс на Байерн, но малко след това Морато намали, за да се стигне и до пропуска от бялата точка на Левандовски точно преди паузата.

Барселона победи Динамо (Киев) с 1:0 в Шампионска лига

Барселона с първа победа след Роналд Куман

Фати вкара единствения гол

Лерой Сане и Левандовски ликвидираха интригата след час игра, когато Байерн вече водеше с три гола. Дарвин Нунес върна един гол, но в 84-ата минута Левандовски оформи хеттрика си.

Байерн има пълен актив от 12 точки и голова разлика 17:2. Барселона излезе на второ място с актив от 6 пункта, докато Бенфика е трети с четири точки.