Байерн (Мюнхен) надигра холандския шампион ПСВ в Айндховен с 2:1, след обрат в сблъсъка между двата тима от четвъртия кръг на Група "D" в Шампионската лига.

Баварците натикаха домакините в собствената им половина още от самото начало и още в 4-ата минута Роберт Левандовски с глава прати топката в напречната греда, а след това при добавката отново не успя да отбележи.

Десет минути по-късно "филипсите" изненадващо поведоха след контраатака. Дейви Прьопер стреля с глава, Мануел Нойер спаси, но топката стигна до Сантиаго Ариас, който от близка дистанция бе точен за 1:0. На повторенията се видя, че бранителят на домакините е в положение на засада, каквато не бе отсъдена.

След половин час игра Левандовски за втори път нацели гредата след удар с глава, а минута по-късно Артуро Видал шутира опасно над вратата. В 34-ата минута Филип Лаам проби отдясно и опита центриране, а топката срещна ръката на защитник и последва дузпа, реализирана от Левандовски за 1:1.

През втората част в 54-ата минута Давид Алаба силен шут, отразен с мъка от вратаря на домакините Пасвеер, който десетина минути по-късно спаси и удар на Артуро Видал. В 74-ата минута Байерн направи пълен обрат.

Дъглас Коста изведе Алаба, който центрира във вратарското поле, където Левандовски засече топката за 1:2. До края на мача нямаше нова промяна в резултата и баварците си спечелиха трите точки.

След успеха си Байерн събра 9 точки и е сигурен участник на 1/8-финалите, след като в оставащите два кръга не може да падне по-долу от второто място в групата, което заема и в момента. ПСВ е трети с 1 точка.