Испанският Атлетико Мадрид е отправил първа оферта към Байерн Мюнхен за полузащитника Леон Горецка. "Дюшекчиите" са готови да поемат заплатата му до лятото, твърди вестник "Марка". Изданието също така допълва, че самият футболист има желание да се присъедини към отбора на Диего Симеоне и да замени завърналия се във Висшата лига на Англия Конър Галахър.
31-годишният халф има договор с баварския гранд до юни тази година и това означава, че през лятото може да напусне като свободен. Вестникът също така подчертава, че офертата на Атлетико за халфа е между 2 и 3 милиона евро, а също така и заплатата от 8.5 милиона евро, колкото остава да получи до юни.
Горецка няколко пъти изпадаше в немилост в състава на Байерн, но при белгийския наставник Венсан Компани получава повече игрово време. Въпреки това, избор номер 1 в средата на терена си остават Йошуа Кимих и Александър Павлович. Самият футболист призна, че "иска да напусне комфортната си зона в Мадрид" и "да опита кариера в друго първенство, на друго ниво зад граница".