Байерн (Мюнхен) продължава с категоричното си представяне в група В на Шампионската лига. Селекцията на Ханзи Флик постигна пети успех от пет мача, след като нямаше трудности при визитата си на Цървена звезда. Двубоят в Белград завърши при резултат 0:6.

Мюнхенският колос не изгуби много време и поведе още в 14-ата минута чрез Леон Горецка. Коутиньо центрира майсторски в наказателното поле, а там националът на Германия скочи най-високо и остави без алтернатива Милан Борян.

Снимка 454670

Източник: EPA/БГНЕС

Баварската преднина беше удвоена в 53-ата минута, когато Милош Деганек игра с ръка и реферът Бьорн Кайперс отсъди дузпа. Тя беше точно реализирана от Роберт Левандовски.

Оттук насетне стартира и шоуто на поляка, който до 64-ата минута вече беше горд притежател на хеттрик. Сломената сръбска отбрана само видя как бележи след асистенции на Толисо и Бенжамен Павар.

Но това не бе всичко от Лева. Полякът тотално унижи "звездашите", след като в 68-ата минута им вкара и четвърти гол. Таранът направи много добро двойно подаване с Перишич, след което покачи до 0:5.

До края остана време и на Корентен Толисо да намери името си сред голмайсторите. Той оформи крайното 0:6, след като също бе зарадван от достатъчно добра асистенция на намиращия се под пара Иван Перишич.

Реал (Мадрид) и ПСЖ завършиха наравно 2:2 в Шампионската лига

Спектакъл на "Бернабеу", слаби 120 секунди провалиха Реал (Мадрид) срещу ПСЖ

Зрелищно 2:2 между европейските грандове

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 0:6

0:1 Горецка (14"), 0:2 Левандовски-дузпа (53"), 0:3 Левандовски (60"), 0:4 Левандовски (64"), 0:5 Левандовски (68"), 0:6 Толисо (90")