90+4′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Алианц Арена", гр. Мюнхен (Германия) Зрители: 62 322
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Байерн (Мюнхен) - Лацио 3:0 в осминафинал-реванш от Шампионската лига

Хладнокръвен Байерн тотално заличи пасива си срещу Лацио и продължи към четвъртфиналите

Хари Кейн видя сметката на "орлите" при изразителната победа с 3:0

90+2′
Снимка 656169

90+1′

Лука Пелегрини получава жълт картон.

90′

Завръщащият се след контузия Серж Гнабри ще натрупа игрова практика, заменяйки Джамал Мусиала.

89′

Данило Каталди получава официално предупреждение.

89′

Конрад Лаймер ще получи няколко минути игра, а излизащият е Лирой Сане.

84′
Снимка 656174

80′

Жълт картон за Алесио Романьоли, който си позволи да удари съперник без топка.

79′

Даичи Камада ще замени плеймейкъра на лациалите Луис Алберто.

Снимка 656171

79′

Матис Тел ще доиграе оставащите минути, а мачът свършва за Томас Мюлер.

78′

Алфонсо Дейвис ще се появи в игра, а мястото си ще отстъпи Рафаел Герейро.

75′

Фелипе Андерсон приключва участието си в мача, а вместо него на терена ще видим Педро.

74′

Лацио имаше една от малкото си изгодни възможности в този осминафинал, едва в 74-ата минута, когато изстрелът на Луис Алберто не проби купа от футболисти, за да тества реакцията на Мануел Нойер.

Снимка 656173

69′

МЮЛЕР!  Не след дълго Байерн можеше да набере още самочувствие, бележейки ново попадение. Мюлер беше на ръба на засадата и отправи изстрел, който беше избит в гредата от Проведел в 69-ата.

65′

ГООЛ ЗА БАЙЕРН! 3:0! ХАРИ КЕЙН! Домакините направиха решителна крачка към четвъртфиналите, след като сътвориха класиката 3:0 в 65-ата минута. Лирой Сане навлезе в типичния си стил към наказателното поле на Лацио, след което отправи тежък удар по земя. Иван Проведел плонжира и изби, но за свой ужас кълбото отиде точно в краката на дебнещия Кейн. Англичанинът не се намираше в положение на засада и с лекота реализира второто си попадение за вечерта.

Снимка 656172

61′

Данило Каталди влиза в игра за Лацио, а терена ще напусне Матиас Весино.

61′

Валентин Кастеланьос ще се опита да направи по-добър мач от този, който досега имаше Чиро Имобиле.

Снимка 656175

61′

Густав Исаксен е поредната смяна за Лацио. Той ще замени Матиа Дзакани.

58′

Байерн беше близо до осъществяване на класиката в 58-ата минута. Рафаел Герейро използва активността си по фланга, за да се включи в атака и отправи диагонален удар. Ибериецът беше близо до мечтаната цел.

52′

ДУЗПА? Втората част започна със спорна ситуация в наказателното поле на Байерн. Чиро Имобиле пробва да изработи дузпа за Лацио, след като падна на тревата при сблъсък с Матайс Де Лихт. Реферът Славко Винчич обаче реши, че няма достатъчно доводи, за да отсъди наказателен удар. Словенецът проведе и нужната консултация с ВАР.

Снимка 656176

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

Снимка 656159

45+1′

ГООЛ ЗА БАЙЕРН! 2:0! ТОМАС МЮЛЕР! Съдбата все пак се усмихна на немския хегемон и секунди преди сигнала за почивка, Байерн поведе на Лацио с 2:0. Домакините изпълниха корнер, при когото отбитата топка достигна до дебнещия в по-задна позиция Де Лихт. Нидерландецът намери кълбото с изключително воле, а то полетя заплашително към мрежата на "орлите". В този миг хитрата лисица Томас Мюлер намери идеалния миг, в който да подложи главата си и по този начин да неутрализира максимално Проведел за удвояването на резултата.

40′

МУСИАЛА! Селекцията на Тухел имаше "златен" шанс да поведе в общия резултат веднага след откриващото попадение на "Алианц Арена". Джамал Мусиала получи брилянтно подаване, но от удобна позиция стреля малко встрани от лявата греда на "орлите".

Снимка 656160

39′

ГООЛ ЗА БАЙЕРН! 1:0! КЕЙН! И пропускът определено повлия, тъй като в следващата атака Байерн откри резултата чрез Хари Кейн. Томас Мюлер отново бе в ролята на плеймейкър и технично насочи паса си към Герейро. Португалският национал направи неуспешен опит за воля, но пък дефектът се превърна в позитив, тъй като даде такава височина на коженото кълбо, че притичалият Хари Кейн стреля с глава в мрежата на Проведел.

35′

ИМОБИЛЕ! Байерн имаше контрол над събитията, но глупава грешка можеше да обърка плановете на мюнхенци. Матиа Дзакани центрира от фланга, а Матайс Де Лихт не прецени отиграването си с глава, превръщайки го в пас на далечната греда за Чиро Имобиле. Италианската звезда обаче бе сравнително сюрпризиран и не можа да намери мрежата на Нойер.

Снимка 656161

23′

МАРИО ХИЛА! Байерн създаде добра триходова комбинация, при която Томас Мюлер намери в точния миг връхлитащия към дузпата Мусиала. Ударът му обаче бе блокиран от отлично позиционирания бранител Марио Хила. Това не беше всичко от юношата на Реал (Мадрид), който секунди по-късно блокира и диагоналния изстрел на Рафаел Герейро.

21′
Снимка 656162

17′

Хари Кейн напомни за присъствието си на терена с добра възможност пред неговата особа в 17-ата минута. Тогава английският национал се пребори за позиция на границата на наказателното поле, ала изстрелът му премина в близост до страничната греда на лациалите.

8′

В рамките на няколко минути Джамал Мусиала и Лерой Сане се озоваваха на стрелкови позиции, ала Проведел нямаше нужда да осъществява фундаментално спасяване.

Снимка 656168

3′

Байерн не изгуби никакво време и моментално се впусна в атаки към италианската врата. Възпитаниците на Тухел организираха своите действия, посредством множество пасове на къса дистанция, целящи да разсекат сгъстената отбрана на "бианкочелестите"

1′