Байерн (Мюнхен) продължава да диктува събитията в групa "Е" на Шампионската лига. Баварците постигнаха втори пореден успех, като тази вечер нямаха никакви проблеми с Динамо (Киев). Срещата на "Алианц Арена" приключи при резултат 5:0, като селекцията на Юлиан Нагелсман се разписа по два пъти във всяко едно от полувремената. Над всички отново бе Роберт Левандовски, вкарал две от попаденията в мрежата на Бушчан.

Бенфика - Барселона 3:0 в мач от Шампионската лига

Ново унижение за Барселона в Шампионската лига

Бенфика "подписа" уволнението на Куман след 3:0 в Лисабон

Най-логичното нещо в Мюнхен се случи след точно 11 минути. Капитанът Сергий Сидорчук игра с ръка в собственото си наказателно поле и реферът Марко Гуида не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Роберт Левандовски, който нямаше проблеми с това да направи 1:0.

Снимка 548423

За Динамо още по-лошо стана в 26-ата, когато киевчани сбъркаха при организирането на своя атака. Андрийевски допусна да загуби прекалено лесно от Зюле, а бранителят положи началото на баварска контра. Мюлер пусна разсичащ пас за Левандовски между двамата вражески централни защитници, а миг по-късно Лева вече бе вдигнал победоносно ръце.

Манчестър Юнайтед се добра до обрат у дома, Роналдо герой за "червените дяволи"

Португалецът се разписа в последните секунди на добавеното време

Класиката можеше да бъде факт още в 35-ата минута, но този път Фортуна обърна гръб на домакините и Лирой Сане насочи изпълнението си само в дясната греда.

Мануел Нойер трябваше да излезе от налегналата го летаргия в 42-ата. Изведнъж Карлос де Пеня се озова на стрелкова позиция. Германският вратар беше на своя пост и съумя да отклони в корнер.

През второто полувреме Байерн вдигна оборотите на своето представяне и реализира още три попадения.

Снимка 548420

В 68-ата Серж Гнабри настигна подаване на Сане и отблизо сложи подобаващ финал на страхотна контраатака на германците. Осем минути по-късно аплодисментите на своите съотборници вече събираше авторът на аистенцията на гол №3. Лирой Сане пласира прекрасен изстрел от границата на наказателното поле, влезнал под гредата на клетия Бушчан.

Ювентус - Челси 1:0 в мач от Шампионската лига

Ювентус издебна своя миг и удари Челси с гол от съблекалнята

Феде Киеза наказа актуалния носител на Шампионската лига

Крайното 5:0 се падна да бъде реализирано от резервата Чупо-Мотинг. Нападателят се извиси над всички и с глава насочи право в долния десен ъгъл на вратата.

Снимка 548421

В следващия кръг Байерн гостува на Бенфика. Динамо (Киев) има визита на разколебаната Барселона.