Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 72 654
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Ливърпул победи Байерн (Мюнхен) и продължава напред в Шампионската лига

Ливърпул с паметна вечер и на "Алианц Арена", слаб Байерн се прости с мечтите си в Шампионската лига

Селекцията на Юрген Клоп сломи баварския колос с 3:1

88′
Снимка 412051

Източник: EPA/БГНЕС

87′

Финална рокада и за гостите. Джеймс Милнър получава поздравления от своя заместник Адам Лалана.

84′

Роберто Фирмино е време да отстъпи мястото си на терена на Дивок Ориги.

83′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛЛ!!! 1:3!! МАНЕ! В последвалите минути офанзивната немощ на Байерн бе толкова ясно отчетлива, че далеч по-логично беше, вместо тях, гостите да стигнат до нов гол. И това се случи в 83-ата минута. Поредната контра на Ливърпул този път бе завършена подобаващо от Салах, който осигури чудесна асистенция за Садио Мане, а сенегалецът не разочарова и отблизо оформи крайното 1:3!

82′

Официално предупреждение за Ренато Санчес.

79′

Последна смяна за селекцията на Нико Ковач! Ренато Санчес влиза вместо Хамес Родригес.

Снимка 412022

71′

Още една промяна в лагера на Байерн. Леон Горецка ще замени Хави Мартинес.

70′
Снимка 412049

68′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 1:2!! ВАН ДАЙК!! Ливърпул направи огромна крачка към класирането си на четвъртфинал в 68-ата минута. Мърсисайдци използваха своето тайно оръжие през този сезон - статичните положения. В изпълнител на мисията отново пък се превърна Върджил ван Дайк. Холандският бранител се извиси над всички при корнер и с глава не остави абсолютно никакъв шанс на Нойер.

66′

Първи жълт картон и за играч на Байерн - получава го Тиаго Алкантара.

65′
Снимка 412044

62′

Официално предупреждение за Жоел Матип, нарушил правилата срещу Левандовски.

61′

Промяна в състава на Байерн. В игра се появява Кингсли Коман, който трябва да замени Франк Рибери.

60′

ГНАБРИ! Пълният обрат в Мюнхен можеше да бъде факт след точно час футбол. Франк Рибери демонстрира своя отличен поглед върху играта и пусна пас в перспектива за Серж Гнабри. Бързакът овладя и моментално отправи прострелно подаване в полето на Ливърпул. Този път обаче никой не успя да засече топката, като в този миг съдбата си проклинаха Левандовски и Хамес Родригес.

57′

Рафиня хвърли добър извеждащ пас за Левандовски, който обаче не успя да си спре топката, за да отправи изстрел.

50′

САЛАХ! Байерн поднесе голям подарък на своя английски конкурент в 50-ата минута. Домакините изгубиха владението на топката след корнер, а това доведе до мълниеносна контраатака за Ливърпул. При числено превъзходство, Мо Салах навлезе опасно и вместо да комбинира реши да отправя удар, "подгрял" сериозно ръкавиците на Нойер.

46′
Снимка 412046

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Сигнална лампа, че моментният спад във формата на Ливърпул е сериозен, светна за мърсисайдци в 44-ата. Тогава Левандовски остана сам срещу Алисон Бекер, но само флагът за засада го възпря от това да отбележи скъпоценния втори гол за домакините.

Снимка 412030

43′

Първи жълт картон в мача - получава го Фабиньо.

38′

АВТОГОЛ НА МАТИП!! 1:1!!! Малко преди почивката, Байерн възстанови паритета още с първата си по-сносна атака. Най-сетне едно от дългите подавания на Зюле се оказа успешно, а това позволи на бързия Гнабри да мине зад своя пазач Ван Дайк. Крилото навлезе в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията за Левандовски. Преди него се бе позиционирал защитникът на гостите Жоел Матип, който в стремежа си да спре головата асистенция към поляка, злощастно реализира в собствената си врата.

37′
Томас Мюлер е наказан за днешния мач и "помага" на своите с присъствието си на трибуните.

34′
Снимка 412028

33′

РОБЪРТСЪН! Инкасираното попадение разстрои сериозно играта на Байерн, като в 33-ата хората на Нико Ковач можеха да допуснат и фатален втори гол. Съотборник "уважи" включването на Анди Робъртсън и шотландският бранител на Ливърпул получи шанс да шутира диагонално от сравнително добър ъгъл. Този път Нойер беше на мястото си и стабилно отклони в корнер.

25′

ГООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 0:1!! МАНЕ! Наглед безинтересните мигове в Мюнхен окончателно приключиха в 25-ата минута. Извеждащо подаване изведе Садио Мане малко зад гърба на баварската отбрана. В опит да възпре задаващата се заплаха, Мануел Нойер, в типичния си стил, тръгна да играе като либеро. В тази ситуация обаче капитанът сътвори огромна грешка, тъй като освен, че обърка гонещия Мане Рафиня, позволи и на съперниковия футболист с №10 да го финтира, а след това и с лекота да насочи към опразнената врата.

24′

Роберто Фирмино пробва да разчупи скуката на "Алианц Арена" с интересен шут в 24-ата минута, който премина покрай вратата на Байерн.

23′

Анди Робъртсън напредна по фланга, след което комбинира с Мане. Сенегалецът пробва хитър пас за Салах, но Нойер "прочете" ситуацията и лесно пресече.

12′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Голяма неприятност сполетя селекцията на Юрген Клоп в 12-ата минута, когато той бе принуден да замени своя контузен капитан Джордън Хендерсън. Халфът стъпи на криво след сблъсък с Хамес, което наложи появата на терена на бразилеца Фабиньо.

Снимка 412023

10′

СПОРНО! Лагерът на Байерн (Мюнхен) пожела дузпа в 10-ата минута. Тогава Роберт Левандовски изпревари персоналния си пазач Ван Дайк при една изсипана топка от Хави Мартинес. Последва физическо съревнование между двата, което приключи с падането на поляка. Реферът на този осминафинал обаче беше категоричен, че играта трябва да продължи.

Снимка 412026

8′

Дебненето на грешки приключи в 8-ата минута, когато отбраната на гостите сбърка при изнасянето на топката, позволявайки на Тиаго да шутира изненадващо и без подготовка. За негова жалост, изстрелът му премина малко над горната греда на Алисон.

4′

Хората на Юрген Клоп обаче отговориха подобаващо и дадоха на баварци да опитат от същото "лекарство" - пресата. От всичко това пострадаха зрителите на "Алианц Арена", които наблюдаваха предпазлив и позиционен футбол.

3′

Байерн опита да респектира своя опонент с дълбока преса още от първия съдийски сигнал на Даниеле Орсато. Доста активен беше флангът на Франк Рибери и Давид Алаба, но реално голово положение пред вратата на Ливърпул така и не бе регистрирано.

Снимка 412025

1′

Ренато Санчес Дивок Ориги

Отборите на Байерн (Мюнхен) и Ливърпул ще премерят сили в мач-реванш от осминафиналната фаза на Шампионската лига. Преди няколко седмици двубоят на "Анфийлд" завърши при нулево реми, което гарантира зрелището и необходимостта от попадения тази вечер в баварската столица.

Роберт Левандовски: Искам да оставя своя белег в историята на футбола

Левандовски: Искам да оставя своя белег върху историята на футбола

Спечелването на Шампионската лига определено е моята мечта

Футболните специалисти дават леко предимство на домакините, които стабилизираха резултатите си под ръководството на Нико Ковач и вече са обичайната машина за победи както на домашната, така и на международната сцена. Леко отстъпление от своята фантастична форма пък правят гостите от Ливърпул. Сякаш акцентът на мърсисайдци е изцяло насочен към Висшата лига на Англия, където те искат да сложат край на дългогодишното си очакване на шампионска титла.

Байерн не загуби последните си осем мача в Шампионската лига, като в шест от тях вкара поне по два гола.

Хамес: Трябва да действаме на висота като колектив, за да се класираме напред

"Очаквам феновете да ни подкрепят и да ни бутат напред към успеха"

Това е най-омразният противник за Юрген Клоп, който е губил 16 пъти срещу най-успешния германски клуб. На стадион "Алианц Арена" специалистът има четири победи и 9 поражения в 14 гостувания.

Юрген Клоп: Според вас дали в Ливърпул искаме да отпаднем от Шампионската лига?

Клоп: Според вас дали в Ливърпул искаме да отпаднем от Шампионската лига?

"Лесно е да седиш в офиса или в студиото и да си говориш някакви неща"

Притеснения за домакините обаче буди липсата на няколко основни футболисти. Заради наказание битката пропускат Йошуа Кимих и Томас Мюлер, а пък с контузии са Ариен Робен и Корентен Толисо.

В Ливърпул добрата новина е свързана със завръщането на изтърпелия наказанието си Вирджил ван Дайк. Джо Гомес, Алекс Окслейд-Чембърлейн и Деян Ловрен обаче остават в лазарета, а заради контузия в последния момент отпадна и Наби Кейта.

Ван Дайк с ново предупреждение преди битката с Байерн

"В груповата фаза на турнира не играхме толкова добре"

Интересното е, че само в два от 23 случая Байерн е отпадал след равенство в първия мач като гост и един от въпросните двубои е точно срещу Ливърпул - през 1981 година за КЕШ. Мърсисайдци не са губили в последните си седем елиминационни мача в надпреварата и са направо безпощадни срещу германци в два мача.

Главен съдия на срещата е Даниеле Орсато, с помощници Лоренцо Манянели и Фабиано Прети. Със системата ВАР пък ще се занимават Масимилиано Ирати и Марко Гуида.

Джордан Хендерсън наруши едно от "златните" правила на Юрген Клоп в Ливърпул

Хендерсън наруши едно от "златните" правила на Клоп в Ливърпул

В мача с Бърнли капитанът на мърсисайдци докосна легендарната табела "Това е Анфийлд"