ПСЖ победи Манчестър Юнайтед с 3:1 като гост в мач от груповата фаза на Шампионската лига. Така парижани направиха сериозна крачка към елиминационната фаза в турнира. Два гола за успеха на "Олд Трафорд" вкара Неймар, а веднъж се разписа Маркиньос. За "червените дяволи" точен бе Маркъс Рашфорд. В 70-ата минута втори жълт картон получи Фред.

Така парижани събраха 9 точки, колкото имат Манчестър Юнайтед и РБ (Лайпциг) в група "Н". В последният кръг френския първенец се изправя срещу Истанбул Башакшехир, докато "червените дяволи" гостуват на "биковете".

Манчестър Юнайтед - ПСЖ 1:3, нов гол на Неймар

"Червените дяволи" се нуждаят от точка, за да се класират за елиминационната фаза

ПС

Снимка 507969

Ж започна по-активно мача и поведе още в 6-ата минута. Удар на Мбапе бе блокиран. Топката стигна до Неймар, който с мощен удар по диагонала вкара за 0:1. Четири минути по-късно удар на Флоренци бе спасен от Де Хеа.

Тимът на Солскяер не успяваше да създаде нищо в предни позиции, а в 23-ата минута можеше да остане с човек по-малко. Фред замахна с глава към Паредес, който се свлече на терена. Съдията разгледа ситуацията с ВАР и реши да покаже жълт картон на бразилеца.

Снимка 507970

Постепенно Ман Юнайтед взе инициативата и с известен късмет стигна до изравняване. Хубав удар на Рашфорд бе отразен от Навас. Топката отново стигна до нападателя, който си освободи пространство за изстрел. Ударът му бе отклонен от Данило и топката неспасяемо се насочи към мрежата.

Втората част започна силно за домакините. В 49-ата минута Марсиал направи страхотен пропуск. Нападателят получи отличен пас от Рашфорд и от няколко метра стреля над вратата.

Снимка 507983

В 55-ата минута гредата спаси ПСЖ. Кавани се озова очи в очи с Навас и опита да го прехвърли. Топката обаче срещна гредата. Последва удар на Марсиал, който бе блокиран от Маркиньос.

В 64-ата минута гредата спаси и "червените дяволи". Неймар намери Флоренци на втора греда, който центрира за Маркиньос. Бразилецът не успя да натисне добре топката с глава и стреля в горната греда. Четири минути по-късно Де Хеа отрази диагонален удар на Бакер.

Снимка 507984

В 69-ата минута ПСЖ отново поведе. Ерера нанесе неточен удар, след като топката бе избита при центриране от корнер. Кълбото стигна до Диало, който продължи за Маркиньос, а бразилецът насочи топката във вратата.

Секунди по-късно "червените дяволи" останаха с човек по-малко. Фред извърши нарушение срещу Ерера и получи втори жълт картон.

Снимка 507979

В 80-ата минута Погба опита удар от воле, който мина опасно над вратата. Малко по-късно Навас спаси удар с глава на Фернандеш.

В 89-ата минута парижани организираха страхотна атака. Мбапе пое топката пред своето наказателното поле, напредна на скорост и се озова сам срещу Де Хеа. Нападателят нанесе удар по диагонал, който бе неточен. В продължението на мача ПСЖ все пак стигна до гол. Мбапе намери Рафиня, който навлезе в наказателното поле през центъра и подаде към Неймар, който от няколко метра вкара за 1:3.