Барселона победи Рома в първи двубой между двата тима от 1/4-финалите на Шампионската лига. Битката на стадион "Камп Ноу" завърши при резултат 4:1.

Даниеле Де Роси и Костас Манолас си отбелязаха автоголове за 2:0, Жерар Пике оформи "класиката" в мача, а точка на спора сложи Луис Суарес.

Снимка 349211

Източник: UEFA.com

Барса бе големият фаворит в този мач и с течение на мача стана ясно защо всички очакваха лесна победа от домакините тук. В Шампионската лига те все още нямат загуба през настоящата кампания.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Барселона - Рома 4:1, два автогола на "Камп Ноу"!

Гостуващият тим е в ролята на аутсайдер, но...

Първата част от мача предостави всевъзможни емоции на феновете на футбола, без значение симпатизиращи на кой от двата тима на терена.

Стартът бе неочаквано силен за гостуващия състав, но малко по малко домакините взеха нещата в свои ръце.

Неприятно впечатление в редиците на каталунците правеше това, че Луис Суарес почти нямаше вярно отигрване. Нещо повече - неговите грешки неминуемо водеха до напрежение пред вратата на "блаугранас", тъй като се превръщаха за секунди в скоростни контраатаки.

Снимка 349204

Флоренци играеше най-често с топката в редиците на Рома, що се касае до атакуващите действия на отбора. За съжаление той изгуби концентрация в един от важните моменти за римляните през първото полувреме, като бе изведен по чудесен начин, но не успя да овладее и позволи на Семедо да избие кълбото от краката му.

Резултатът беше открит 7 минути преди паузата, когато в опита си да попречи на Меси да стреля, ветеранът и капитан на гостите Даниеле Де Роси прати топката в мрежата на собствения си вратар.

Снимка 349206

Преди паузата далечни изстрели на Меси и Ракитич притесниха Рома, но така и не доведоха до удвояване преднината на каталунците.

И двете единайсеторки претендираха по веднъж, че не е била отсъдена дузпа в тяхна полза, но реферът бе еднакво категоричен в решението си както при падането на Джеко след съприкосновение със Семедо, така и след като Суарес се оказа на терена при поредната вихрена акция на домакините.

Снимка 349210

Само в рамките на 4 минути през второто полувреме всичко в мача стана кристално ясно.

Първо центриране в пеналта на Алисон търсеше Умтити в 55-ата минута, а в опита си да стигне до топката преди футболиста на домакините, Костас Манолас я прати в мрежата за 2:0.

Снимка 349208

Жерар Пике бе изненадващият трети голмайстор за "блаугранас". Той се разписа след като изстрел на Суарес бе избит от Алисон, а добавката на бранителя, включил се в предни позиции, беше безгрешна.

До края на мача наставникът на Барселона - Ернесто Валверде спести част от звездите си, заменяйки ги с попълнения, жадуващия своя момент за изява.

Снимка 349215

Ди Франческо се опита всячески да направи така, че отборът му да върне поне един гол във вратата на съперника, а по този начин да съхрани и шансовете си.

Един Джеко успя да се разпише за 1:3 малко преди края на двубоя, но 3 минути преди изтичането на редовното време Луис Суарес по-скоро сложи точка на този спор, вкарвайки кълбото в мрежата за крайното 4:1.

Досега двата отбора са били заедно два пъти в една група в Шампионската лига. Последният бе през 2015-та година. Тогава Барселона спечели с 6:1 на "Камп Ноу" и направи равенство 1:1 в Рим.