Гомеш заменя Роберто.

80′

ГОЛ!

3:1!

Попадение на Джеко, което все пак оставя някакви минимални шансове на тима му в сблъсъка от тази фаза на надпреварата.

78′

Две последователни намеси на Тер Щеген, които показват защо той е на вратата на Барселона.

Страхотни спасявания на вратаря.

73′

Флоренци е заменен от Ел Шаарави.

66′

Паулиньо заменя Бускетс.

61′

Гоналон заменя Пелегрини.

59′

ГООООООООООООООООЛ!!!

3:0!

Попадение на Пике, след добавка към шут на Суарес.

55′

ГОООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Манолас.

Втори автогол в мача, отново при опит топката да бъде изчистена, този път пред краката на Умтити.

53′

Шут на Меси!

Алисон спасява.

48′

Диагонален изстрел на Алба!

Бекер греши, но футболистите на Барса не успяват да се възползват.

46′

Изстрел на Пероти!

Топката преминава на сантиметри от целта.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първата част от мача предостави всевъзможни емоции на феновете на футбола, без значение симпатизиращи на кой от двата тима на терена.

Стартът бе неочаквано силен за гостуващия състав, но малко по малко домакините взеха нещата в свои ръце.

Неприятно впечатление в редиците на каталунците правеше това, че Луис Суарес почти нямаше вярно отигрване. Нещо повече - неговите грешки неминуемо водеха до напрежение пред вратата на "блаугранас", тъй като се превръщаха за секунди в скоростни контраатаки.

Флоренци играеше най-често с топката в редиците на Рома, що се касае до атакуващите действия на отбора. За съжаление той изгуби концентрация в един от важните моменти за римляните през първото полувреме, като бе изведен по чудесен начин, но не успя да овладее и позволи на Семедо да избие кълбото от краката му.

Резултатът беше открит 7 минути преди паузата, когато в опита си да попречи на Меси да стреля, ветеранът и капитан на гостите Даниеле Де Роси прати топката в мрежата на собствения си вратар.

Преди паузата далечни изстрели на Меси и Ракитич притесниха Рома, но така и не доведоха до удвояване преднината на каталунците.

И двете единайсеторки претендираха по веднъж, че не е била отсъдена дузпа в тяхна полза, но реферът бе еднакво категоричен в решението си както при падането на Джеко след съприкосновение със Семедо, така и след като Суарес се оказа на терена при поредната вихрена акция на домакините.

45′

Почивка.

42′

Официално предупреждение за Коларов.

38′

АВТОГОЛ!

Де Роси праща топката по неспасяем начин в собствената си врата!

В опита си да попречи на Меси да стреля, ветеранът свърши неговата работа с перфектна успеваемост.

Резултатът е открит!

28′

Силен изстрел от малък ъгъл за Луис Суарес.

Спасяване на Бекер.

24′

Трети опит на Рома за организиране на бърза контраатака.

Отново през Флоренци. Неуспешен.

За пореден път обаче всичко лошо за Барса започва след грешка на Луис Суарес.

19′

Опит на Ракитич да центрира...

ГРЕДА!

Барселона остава на сантиметри от откриващото попадение в срещата.

18′

Шут на Суарес!

Рикошет в тялото на бранител.

Корнер за Барселона.

11′

Далечен изстрел на Меси!

Алисон лови.

10′

Джеко пада в наказателното поле на Барса, след съприкосновение със Семедо.

Дузпа няма.

Повторенията показват, че контакт между двамата има, но нападателят определено пада непринудено на терена.

7′

Отменен гол на Суарес.

Този път засадата е безспорна, а отсъждането - коректно.

5′

Засада на Меси.

Повторенията не са особено убедителни в правотата на съдийското решение.

Голаджията едва ли щеше да сгреши, тъй като оставаше лице в лице със стража на съперника.

1′

Вермален Ел Шаарави

Барселона приема Рома в двубой от 1/4-финалите на Шампионската лига. Битката на стадион "Камп Ноу" стартира в 21:45 часа.

Барса е големият фаворит в този мач и мнозинството очаква дори лесна победа от домакините тук. Те се представят силно и този сезон, а в Шампионската лига все още нямат загуба през настоящата кампания.

През уикенда каталунците имаха определена доза проблеми в атака при визитата на Севиля. Тимът губеше с 2:0, но в крайна сметка успя да отбележи 2 късни гола и да завърши наравно, но не и преди влизането в игра на Лео Меси. Пролича си, че тимът е зависим от аржентинеца.

Снимка 345386

Източник: UEFA.com

Все пак Барселона има комфортна преднина от девет точки пред втория в испанската Ла Лига, което позволява на каталунците спокойно да насочат вниманието си към Шампионска лига, където в изиграните си до този момент осем мача все още нямат допуснато поражение. Всичките им четири домакинства в турнира пък завършиха с убедителни победи, в които тимът допусна общо един гол.

От сметките на Барсa отпаднаха Йери Мина и Алейш Видал. Люка Дин се намира в лазарета, а Филипе Коутиньо вече игра за Ливърпул в турнира.

Рома е в ролята на аутсайдер, но понякога това помага. Преди няколко дни гостите завършиха наравно с Болоня, като вероятно част от мислите на играчите вече са били насочени към предстоящата среща.

Еузебио Ди Франческо: Трябва да направим нещо голямо срещу Барселона

Ди Франческо: Трябва да сътворим нещо голямо срещу Барселона

"Възможността Наинголан да играе утре е 50%"

В груповата фаза на турнира римляните се изправиха срещу друг отбор от Испания. Това бе Атлетико (Мадрид), като "вълците" загубиха с 2:0 визитата си на испанска земя. Италианците не стигнаха особено лесно до четвъртфинал. На осминафиналите те загубиха с 2:1 гостуването си на Шахтьор (Донецк), но след това спечелиха с 1:0 в реванша и така продължиха напред.

Добрата новина за гостите е включването на Раджа Наинголан, но към момента не е ясно, дали белгиецът ще може да изиграе пълни 90 минути.

Досега двата отбора са били заедно два пъти в една група в Шампионската лига. Последният бе през 2015-та година. Тогава Барселона спечели с 6:1 на "Камп Ноу" и направи равенство 1:1 в Рим.