Турнир: Шампионска лига Стадион: "Фадил Вокри", гр. Прищина (Косово) Зрители:

Meритон Кореница е заменен от Алмир Круезиу.

Снимка 625857

Източник: startphoto.bg

84′

Греда! Най-накрая играчите на "орлите" демонстрираха креативност във фаза атака. След изящна комбинация, Кирил Десподов излезе на стрелкова позиция и с върха на пръстите плъзна топката покрай Количи, която за негово нещастие рикошира в страничната греда.

77′

Едвин Куч отстъпва мястото си на Ветон Туша.

77′

Албион Рахмани напуска, за да се появи Албин Бериша.

77′

Лоренц Траши е заменен от Арбюр Потоку.

69′

Спас Делев заменя Матиас Тисера.

Снимка 625859

69′

Рай Нашименто заменя Кайо Видал.

65′

Педро Нереси! Лудогорец отправи първия си точен удар чак в 65-та минута. Педро Нереси се извиси над всички, отигравайки топката с глава, което предизвика спасяване от страна на Енеа Количи.

62′

Шанс за Балкани! Стражът Серджио Падт продължава със силните си изяви. Халфът Едвин Куч се озова очи в очи с нидерландеца, стреля, ала юношата на Аякс за пореден път бе на висота.

54′

ГООЛ ЗА БАЛКАНИ! Първенецът на Косово тотално съкруши амбициите на Лудогорец тази вечер. Един от най-активните в редиците на Балкани центрира от свободен удар към непокрития му съотборник Чендрим Зюфа, за да може полузащитникът да се разпише с глава за 2:0!

47′

Пропуск! Домакините можеха да удвоят аванса си след подновяването на играта. Дясното крило Грипши отново напълно необезпокояван навлезе в половината на Лудогорец, принуждавайки вратаря Серджио Падт да прави спасяване.

46′

Ивайло Петев извърши две промени на почивката поради слабото представяне на възпитаниците му. Доминик Янков заема мястото на Нонато. Мануел Шоу пък е заменен от Педро Нареси.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО!

44′

ГООЛ ЗА БАЛКАНИ! Въпреки минорното темпо на мача, тимът от Косово откри резултата. Играч на Балкани проби отляво, центрира към точката на дузпата, където футболистите на Лудогорец не съумяха да изчистя кълбото, а то попадна в Меритон Кореница чийто удар не остави шансове на Серджио Падт.

42′

Лоренц Траши си изкара жълт картон.

30′

Лоши новини за състава на Ивайло Петев. Аслак фон Витри се контузи и е заменен от Пипа.

22′

Смут в отбраната на "орлите"! При изпълнение от ъглов удар, десният краен бранител на Балкани Арменд Тачи насочи топката коварно към вратата на Серджио Падт, но стражът запази спокойствие и реагира с добра намеса.

Снимка 625851

19′

Първият жълт картон в срещата е за Игор Пластун.

17′

Косовският гранд на няколко пъти осъществи опасни атаки, като една от тях завърши с неточен изстрел от страна на Едвин Куч. Понастоящем обаче защитата на разградчани остава стабилна.

12′

Притежанието на топката е в полза на домакините: Балкани 60%, Лудогорец 40 %.

Снимка 625852

2′

Българският шампион имаш възможност да поведе още в първите минути на сблъсъка. Аслак фон Витри получи пространство на границата на наказателното поле, след което оптрави удар, който премина встрани от вратата.

1′

99. Блеарт Толай

Лудогорец излиза в първа битка от квалификациите на Шампионска лига. Шампионите гостуват на Балкани в първия си мач от това издание. Срещата на стадион "Фодил Вокри" в Прищина е тази вечер от 21:45 часа. Главен съдия на мача е израелецът Гал Лейбовиц.

Ивайло Петев си пожела успех над Балкани

Лудогорец със сериозни амбиции в Косово

До момента Лудогорец има две нови попълнения - крайните защитници Сон и Марсел Хайстер.

Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев няма да може да разчита на наказаните Оливие Вердон и Якуб Пьотровски."Няма да ни е лесно. Както във всеки един отбор, имаме нашите силни страни и трябва да продължим напред. Ще възползваме всички шансове, които имаме. За нас е важно ние как ще изглеждаме на терена. Нашите цели винаги са едни и същи. Ние се стараем да изглеждаме добре, естествено да спечелим каквото има", каза Петев преди мача.Съперникът на българите грабна втора поредна титла на Косово през миналия сезон, като се пребори със състава на Дрита.