90+6′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Йохан Кройф Арена", гр. Амстердам Зрители: 53 244
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Тотнъм е на финал в Шампионската лига след драматичен успех над Аякс с 3:2

Футболна лудост в Амстердам! Гол в последната секунда прати Тотнъм на финал в Шампионската лига!

Мач за историята! "Шпорите" обърнаха Аякс от 0:2 до 3:2 и ще спорят за трофея със сънародниците от Ливърпул

90+5′

ГОООЛ ЗА ТОТНЪМ!!! 2:3!! ЛУКАС МОУРА!! УНИКАЛНО! И когато всички очакваха последния съдийски сигнал на Феликс Брих, Тотнъм сътвори нещо уникално! Нещо далеч от разумната мисъл! Сякаш по холивудски сценарий, "шпорите" удариха своя опонент с гол в последната възможна секунда! ПОСЛЕДНАТА! Напълно отчаяни британците организираха поредната си атака през центъра. Матайс Де Лихт за миг забрави, че трябва да охранява отблизо Лукас Моура, а това се оказа фатално. Бразилецът моментално "уважи" доставения му коридор и с премерен шут хвърли в смут над 50 хиляди души на "Йохан Кройф Арена"! Оттук насетне всичко бе емоция. Сълзите взеха връх! И докато селекцията на Маурисио Почетино не можеше да си намери място от щастие, то младите звезди на Аякс паднаха като покосени на футболния килим, оплаквайки своята злощастна съдба.

90+4′

Жълт картон за Андре Онана за бавене на времето!

90′

Финален натиск на Тотнъм. Шпорите хвърлят всичките си сили в офанзивен план. В атака се включва и Юго Лорис!

89′

Последна промяна за Аякс. Дони ван Де Бек напуска, а отбраната ще заздрави Магалан.

86′

НЕРЕАЛНО! Поредна драма с марка "Шампионска лига" можеше да има в 86-ата минута. Тотнъм вече се виждаше на "Уанда Метрополитано", ако грандиозни два пропуска не бе направил Ян Фертонген. Белгиецът беше оставен абсолютно сам при корнер, но насочването му с глава пак бе отразено с животински рефлекс от страна на Онана. Ситуацията обаче не свърши до тук. Фертонген получи шанс да стреля и с крак, но пък този негов удар беше изчистен от голлинията.

Снимка 422296

Източник: EPA/БГНЕС

83′

Бен Дейвис е последната надежда на Маурисио Почетино за скъпоценен трети гол.

Снимка 422293

81′

Кийрън Трипиър бързо напуска терена, за да освободи място за атакуващия футболист Ерик Ламела.

78′

ГРЕДА!! Аякс сякаш преболедува тежките мигове и в оставащия четвърт част започна да се възползва от оставените свободни пространства от Тотнъм. Хаким Зиех пропиля втора голяма възможност да "убие" интригата. Мароканецът беше оставен непокрит на границата на наказателното поле и шутира по земя, но гредата се оказа верен съратник на Юго Лорис.

Снимка 422292

77′

Изнервеният Хаким Зиех най-сетне получава жълт картон.

74′

Дани Роуз изпусна нервите си и получава жълт картон.

68′

Още една смяна за Ерик Тен Хаг. Синкгравен ще замени Каспер Долберг.

62′

ДЕ ЛИХТ! КАКВА НАМЕСА! И докато всички бяха отправили поглед към полето на Тотнъм, събитията рязко се прехвърлиха в това на домакините. 2:3 беше изключително близко, тъй като Моура пак получи възможност да стреля. С решителен шпагат обаче в този миг изпъкна капитанът Де Лихт.

Снимка 422291

60′

ЗИЕХ! Уникалната динамика на този мач продължи с фантастично положение, но този път за домакините. Хаким Зиех можеше да върне спокойствието в 60-ата, ала мерникът му изневери и стреля много близо покрай гредата.

60′

Младият Ласе Шьоне отстъпва мястото си на Йоел Фелтман. Първа смяна за Аякс.

58′

ГООООЛ ЗА ТОТНЪМ!!! 2:2!! ЛУКАС МОУРА! Никой на "Йохан Кройф Арена" не повярва, че резултатът беше изравнен в 58-ата. Тотнъм сътвори малкото чудо, а в герой отново се превърна Лукас Моура. Всичко започна след грандиозен пропуск на Йоренте, или да го кажем по друг начин - невъзможно спасяване отблизо на Андре Онана. Камерунецът обаче си направи много лоша услуга, след като не успя да улови по комичен начин отразеното кожено кълбо.  И тук някъде изскочи гореспоменатия Моура, който пое с гръб, но се нуждаеше само от няколко секунди да се завърти и насочи към десния ъгъл.

55′

ГОООЛ ЗА ТОТНЪМ!!1:2!! ЛУКАС МОУРА! "Шпорите" на Почетино не чакаха втора покана и в 55-ата минута най-сетне се възползваха от "аристократичното" поведение на холандците в отбрана. Деле Али и Луакс Моура матираха "лалетата" с бърза комбинация, при която бразилеца остана сам срещу Онана и намали до 1:2.

53′

АЛИ! Гостите имаха повече от перфектната възможност да положат основите на бележит обрат в 53-ата минута. Кристиан Ериксен демонстрира поглед върху играта и хитро разсече отбраната на Аякс с извеждащ пас за Али. Футболистът с №20 отправи изстрел от малък ъгъл, който обаче акробатично бе спасен от Онана!

Снимка 422289

50′

Жълт картон за Каспер Долберг.

46′

На полувремето Маурисио Почетино моментално предприе офанзивна смяна, като на мястото на Виктор Уаняма се появи Фернандо Йоренте.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 422281

45′

ПОЧИВКА!

41′

Домакините получиха нов шанс да центрират топката от статично положение, но този път не се стигна до нищо опасно пред Лорис.

37′
Снимка 422283

35′

ГОООЛ ЗА АЯКС!! 2:0!! ХАКИМ ЗИЕХ!! Дива радост обзе всички обичащи "Синовете на Бог", след като в 35-ата минута резултатът вече беше 2:0. Душан Тадич пак елиминира Трипиър с лекота, след което този път реши да комбинира, вместо да отправя нов изстрел. И не сгреши! Балканецът намери отлично връхлитащия Хаким Зиех, който насочи фалцово към незащитената зона на английската врата!

30′

ТАДИЧ!! Сръбският лидер на домакините - Душан Тадич можеше да удвои преднината на амстердамци след точно половин час футбол. Плеймейкърът навлезе на висока скорост в полето на Тотнъм. Последва рязка смяна на посоката, допълнена с удар към далечния ъгъл, който обаче не намери целта.

29′
Снимка 422282

27′

И когато не ставаше с нещо предварително тренирано, Лукас Моура реши да върне Тотнъм в мача с изненадващо воле в 27-ата. Нападателят шутира без подготовка от над 15 метра, но интересното му начинание завърши с разочароващ аут.

22′

СОН!! Макар и срещата да изглеждаше под контрол на Аякс, Тотнъм беше отборът, създаващ головите положения. В 22-ата минута отлична триходова акция между Ериксен, Али и Сон, завърши с изстрел на последния, който обаче отново излезе губещ в индивидуалното си съревнование с вратаря Онана.

17′
Снимка 422279

15′

Изнервените футболисти на гостите сътвориха и първия жълт картон в реванша. Муса Сисоко влезе остро в краката на Таляфико и беше санкциониран от Феликс Брих.

6′

СОН! ГРЕДА! Тотнъм не понечи да подвива крак, а отговори на предизвикателството още в следващата атака. Хьон-Мин Сон отправи нестандартен удар, който свари неподготвен и Онана, но се отклони в страничната греда. Провал в опитите си за голова добавка пък имаха Деле Али и Ериксен.

5′

ГООООЛ ЗА АЯКС!! 1:0!! ДЕ ЛИХТ! Спасение за "шпроите" нямаше при създалото се след гореспоменатия шут статично положение. При корнера капитанът Матайс Де Лихт се измъкна прекрасно от своя персонален пазач Трипиър и с глава не остави никакъв шанс на английския си опонент. За миг радостните възгласи на "Йохан Кройф Арена" замлъкнаха, тъй като съдията Брих се съветваше с ВАР дали голът е редовен. Всичко обаче се оказа според правилата и така Аякс направи още една важна крачка към финала в Мадрид.

3′

Понесени от своята фантастична публика, футболистите на Аякс се впуснаха в неспорни атаки още от първия миг на този полуфинал-реванш. Голът можеше да падне още в 180-ата секунда, когато Душан Тадич се оказа непокрит на границата на наказателното поле и отправи плътен шут, спасен с доста мъка от Юго Лорис.

Снимка 422278

2′

Минути преди началния съдийски сигнал, треньорският щаб на Аякс беше изправен пред сериозно изпитание. Бразилската звезда на домакините Давид Нереш се контузи по време на загрявката и поради този факт късен шанс за пробив в титулярния състав получи датският вундеркинд Каспер Долберг.

1′