Аякс се класира по трудния начин за 4-ия кръг на Шампионската лига, след като направи 3:3 при гостуването си на ПАОК Солун и с повече голове на чужд терен успя да излъже гърците.

Срещата в Амстердам завърши 1:1, а ПАОК поведе след първото полувреме на препълнения "Тумба" чрез Виериня в 16-ата минута. След почивката обаче звездата на Аякс Луис Суарес се разигра и в 48-ата минута изравни резултата, а две минути по-късно подаде на Де Йонг за пълен обрат в мача. След още 5 пък Линдгрен би фаул, вратарят на ПАОК Красич позволи да топката да го излъже и холандците се виждаха в следващата фаза.

Само минута по-късно Салпингидис успя да намали, а в 75-ата минута Стекеленбург спаси дузпа и спести много нерви на своите фенове, тъй като до края можеше да стане напечено пред неговата врата. Все пак в последната минута Ивич направи 3:3, но за повече нямаше време и Аякс е само на крачка от групите на Лигата.